Inwestycja o nazwie "Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina" będzie kosztować ok. 140 mln zł; pracę znajdzie tu ok. 1,5 tys. osób. Centrum składać się będzie m.in. z trzech hal o łącznej powierzchni ok. 70 tys. m kw. Pierwsza z nich zostanie oddana do użytku w październiku tego roku; pozostałe w 2011 r.

Zdaniem dyrektora generalnego inwestycji Andrzeja Rosińskiego, głównym celem przedsięwzięcia jest pobudzenie polsko-ukraińskiej wymiany handlowej. "Centrum stanie się najważniejszym ośrodkiem handlowym w tym regionie, m.in. ze względu na lokalizację - bezpośrednio przy najdłuższej trasie europejskiej E40, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. Odległość obiektu od Lwowa i Rzeszowa to niecałe 80 km, od Przemyśla około 20 km" - dodał Rosiński. Według niego, dodatkowym atutem projektu jest infrastruktura, która powstanie przy centrum - m.in. centrum obsługi biurowej, centrum tax free, urząd celny, agencje celne, banki i kantory wymiany walut, restauracje i stacje paliw.

W halach, które zostaną wybudowane, handel prowadzić będą mogły głównie firmy polskie oraz ukraińskie m.in. z branży odzieżowej, RTV i AGD, budowlanej czy meblowej. Klientami mają być konsumenci i przedsiębiorcy z Ukrainy, a także mieszkańcy Podkarpacia, ościennych województw czy turyści ze Słowacji. Indywidualni klienci z obszaru spoza UE będą mogli korzystać ze zwrotu podatku VAT za towary zakupione w centrum, natomiast przedsiębiorcy realizujący zakupy hurtowe będą mogli na miejscu dokonywać odpraw celnych. Centrum powstanie przy węźle komunikacyjnym "Korczowa" budowanej autostrady A4, ok. 2,5 km od granicy z Ukrainą. Inwestorem, który realizuje projekt, jest spółka Korczowa Dolina.