"Orco Property Group (ORCOGROUP) […] z przyjemnością informuje o skutecznej sprzedaży trzech aktywów zlokalizowanych w Pradze. Sprzedaż Vysocanska Gate, Jeremiasova Office Building oraz North East Corner (część projektu Bubny) jest zgodna ze strategią Orco" - głosi komunikat.

North East Corner - nieruchomość przeznaczona pod zabudowę komercyjną, o powierzchni 10 tys. m.kw. - została zakupiona przez firmę Skanska Property za 8,1 mln euro, podano także. Skanska Property nabyła także Vysocany Gate - biurowiec klasy A z 12 tys. m.kw. powierzchni, zlokalizowany w dzielnicy Praga 9 - za kwotę 20,0 mln euro. Pod koniec listopada biurowiec klasy B Jeremiasova, zlokalizowany w dzielnicy Praga 5 (2,5 tys. m.kw., w pełni wynajętych), został sprzedany firmie JAMP, s.r.o. za 2,6 mln euro, podało także Orco w komunikacie.

Pod koniec listopada Orco zapowiadało, że liczy na uzyskanie w przyszłym roku 350-380 mln euro przychodów, z uwzględnieniem potencjalnej sprzedaży biurowca Sky Office w Düsseldorfie. W I-III kw. 2010 roku Orco miało 228,2 mln euro przychodów (wzrost o 22 proc. r/r). W maju Orco zapowiadało, że chce w tym roku osiągnąć 280-300 mln euro przychodów w zależności od sprzedaży aktywów.