"Nie chcę uogólniać, ale to dobry kierunek, żeby przychody spółek ze sprzedaży akcji Polkomtela w zdecydowanej większości trafiły do właściciela [Skarbu Państwa - przyp. ISB]" - powiedział Grad dziennikarzom.

Zaznaczył jednak, że decyzje w sprawie dywidendy po transakcji sprzedaży Polkomtela będą podejmowane w 2012 roku. Pod koniec marca jeden z polskich akcjonariuszy Polkomtela, Polska Grupa Energetyczna (PGE) informowała, że zainteresowanie akcjami operatora jest ogromne. Due diligence spółki rozpoczął się po 21 marca.

>>> Czytaj też: Prezes Polkomtelu: Najlepszy inwestor to taki, który najwięcej zapłaci

Polkomtel informował wcześniej, że wśród siedmiu zakwalifikowanych ofert wstępnych, cztery złożyli inwestorzy finansowi. Wcześniej media informowały, że oferenci branżowi to Zygmunt Solorz-Żak, TeliaSonera i Telenor. Według informacji medialnych, oferty na Polkomtel opiewają na kwotę 16-18 mld zł.

Reklama

Zgodnie z harmonogramem, w drugim kwartale tego roku zostanie podpisana umowa sprzedaży spółki z wybranym oferentem. Akcjonariusze Polkomtela to: PKN Orlen (24,39 proc.), KGHM Polska Miedź (24,39 proc.), Vodafone (24,39 proc.), PGE (21,85 proc.) i Węglokoks (4,98 proc.).

>>> Czytaj też: Co klienci zyskają na wejściu T-Mobile i sprzedaży Polkomtelu?