Ferrari 458 Spider trafi do sprzedaży na początku 2012 roku. Teraz można go obejrzeć tylko podczas oficjalnych pokazów, jak ten ostatni we Frankfurcie, i na zdjęciach.

Ferrari to najbardziej prestiżowa włoska marka. Znane na całym świecie czerwone sportowe auto trafiło już nawet do Muzeum Sztuki w Nowym Jorku. Najnowszy model otrzymał nie tylko odświeżony design, ale też nowe rozwiązania techniczne.

Wersja 458 Spider wyróżnia się przede wszystkim jednoczęściowym dachem wykonanym z aluminium. Będzie to pierwszy na świecie kabriolet z twardym dachem. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku dach automatycznie chowa się pod specjalną klapą - piszą portale motoryzacyjne. Według producenta aluminiowa struktura jest o wiele lepsza niż tradycyjny dach materiałowy, ponieważ pozwala na obniżenie masy całkowitej auta o 25 kilogramów, umożliwia także szybsze rozłożenie konstrukcji. Wyjęcie dachu trwa tylko 14 sekund. Nieduże rozmiary tego elementu przyczyniły się także do wygospodarowania niewielkiej przestrzeni na bagaż za fotelami, donoszą portale.

Propozycja aluminiowego dachu to nie koniec pomysłów inżynierów Ferrari. Samochód jest napędzany tym samym silnikiem o mocy 570 KM, co wersja coupe, jednak silnik znajduje się przed tylną osią samochodu.

Nie każdego Polaka będzie stać na jazdę próbną najnowszym Ferrari, nie mówiąc już o zakupie. Firma znana jest z tego, że nie sprzedaje swoich aut przypadkowym klientom. Jednak już dziś wiadomo, że auto trafi do floty takich biur turystycznych jak Red Travel, które zachęcają do zwiedziona Italii w czerwonych, włoskich ikonach motoryzacji. Kupując luksusową wycieczkę będzie można poczuć wiatr we włosach z perspektywy kierowcy Ferrari. Dobre i tyle.

Jeśli chcesz obejrzeć galerię najciekawszych modeli Ferrari, kliknij na zdjęcie poniżej: