Bank Pocztowy

Bank Pocztowy podtrzymuje zamiar przeprowadzenia oferty publicznej w II połowie tego roku, ale jeśli sytucja na rynkach finansowych nie będzie sprzyjająca rozważy inny termin upublicznienia, wynika z wypowiedzi prezesa Tomasza Bogusa. Obecna sytuacja na rynkach finansowych nie sprzyja procesom konsolidacji na rynku bankowym, ale PKO BP cały czas analizuje możliwości akwizycji w Polsce, wynika z wypowiedzi prezesa PKO BP Zbigniewa Jagiełły. 

Polskie Linie Lotnicze LOT

Narodowy przewoźnik lotniczy, Polskie Linie Lotnicze Lot, zanotował w ciągu siedmiu miesięcy 2011 roku zysk netto w wysokości 140,3 mln zł wobec 64,5 mln zł straty w analogicznym okresie roku ubiegłego, poinformowała spółka w komunikacie. 

ABC Data

ABC Data podpisała umowę dzięki której została jedynym w Polsce dystrybutorem nowej linii biznesowych laptopów Samsunga oznaczonych cyframi4, poiformowała spółka w komunikacie. 

Telekomunikacja Polska S.A.

W zasięgu usługi Neostrady Fiber, czyli dostępu do internetu o prędkości do 40 Mb/s i do 80 Mb/s znajduje się już ok. 2 mln gospodarstw, poinformował prezes Telekomunikacji Polskiej (TPSA) Maciej Witucki. Telekomunikacja Polska (TPSA) nie widzi znaczącej szansy na przejęcie aktywów Aster, które na sprzedaż musi wystawić UPC, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. Prezes TPSA chce jednak, żeby operatorzy telewizji kablowej, w miastach w których mają dominującą pozycję jako dostawcy internetu, podlegali obowiązkom regulacyjnym. Telekomunikacja Polska, realizując porozumienie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE) zbudowała lub zmodernizowała 615 tys. linii telekomunikacyjnych (stan na koniec lipca), poinformował prezes Maciej Witucki. Dodał, że spółka wyprzedza harmonogram inwestycji uzgodniony w porozumieniu. 

Zakłady Azotowe Puławy

Zakłady Azotowe Puławy podpisały z czeską firmą Agro SC umowę na sprzedaż roztworu saletrzano-mocznikowego (RSM) o szacunkowej wartości 185 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie. 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)

W związku z ogromnymi planami inwestycyjnymi Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) po wyborach rząd powinien zastanowić się nad możliwością pozyskania kapitału przez tę spółkę na giełdzie, wynika z wypowiedzi prezesa Michała Szubskiego. Według niego, do emisji mogłoby dojść najwcześniej w II poł. 2012 r. lub 2013 roku.

Instream Media

Niemiecka spółka inwestycyjna bmp media investors objęła, w ramach podwyższenia kapitału, 25,4% akcji sieci reklamy in-video Instream Media, poinformowała firma w komunikacie. Wartości umowy nie podano.

Emperia Holding/Tradis

Tradis, spółka zależna Emperii Holding, podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia aktywów związanych z działalnością hurtową spółki Nadwiślanka z Torunia, podała Emperia w komunikacie.

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin złoży ofertę wstępną na zakup 85% akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów oraz 85% akcji Kopalni Węgla Brunatnego Konin, ale ofertą wiążącą uzależnia od analizy zasobów węgla w regionie, poinformowała prezes ZE PAK Katarzyna Muszkat.

Peltrolinvest/ OTG

OTG, spółka kontrolowana przez Petrolinvest, zakończyła prace mające na celu ustabilizowanie odwiertu Shyrak 1 po wystąpieniu w nim silnego dopływu gazu ziemnego z kondensatem,poinformowała spółka w komunikacie. Petrolinvest deklaruje, że skały w rejonie odwiertu charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami zbiornikowymi. 

Central European Distribution Corporation

Rada dyrektorów producent alkoholi Central European Distribution Corporation (CEDC) zdecydowała o wypłacie dywidendy w postaci praw do akcji uprzywilejowanych, podała spółka w komunikacie. Wypłata nastąpi 19 września br. 

Telekomunikacja Polska S.A.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Telekomunikacji Polskiej (TPSA), zwołane na 13 października, ma uchwalić upoważnienie dla zarządu do przeprowadzenia skupu akcji własnych, wynika z projektów uchwał. Na buy-back spółka może przeznaczyć do 800 mln zł.

Lotos

Sąd w Gdańsku zarejestrował zmianę statutu Grupy Lotos, która wprowadza możliwość wypłacania przez spółkę dywidendy zaliczkowej, wynika z komunikatu Lotosu. W należącej do czeskiego koncernu energetycznego CEZ elektrowni jądrowej Temelin rozpoczęła się planowana przerwa, podała spółka w komunikacie.