Całkowity oczekiwany efekt programu na skonsolidowany wynik operacyjny grupy ma wynieść ok. 1,53 mld zł rocznie od 2016 r. w porównaniu do bazowego 2010.

„Program Poprawy Efektywności na lata 2012 – 2016 składa się z dwóch elementów: redukcji kosztów oraz zwiększenia przychodów z obecnie prowadzonej działalności. Inicjatywy realizowane będą stopniowo, począwszy od 2012 roku i osiągną pełny efekt w roku 2016" – czytamy w komunikacie. Jak podaje spółka, inicjatywy kosztowe zakładają wzrost efektywności struktur organizacyjnych, optymalizację kosztów remontów i utrzymania, zwiększanie efektywności zarządzania zużyciem energii i ograniczanie strat sieciowych oraz centralizację zakupów. Inicjatywy przychodowe to zwiększenie współspalania z biomasy i wzrost efektywności sprzedaży i jakości obsługi klienta.

„Program ma na celu poprawę efektywności działania i zarządzania organizacją. Jego realizacja w głównym stopniu oprze się na działaniach wewnątrz Grupy, ale efekty odczują również Klienci, którym będą oferowane konkurencyjne produkty i jeszcze wyższa jakość obsługi – powiedział pełniący obowiązki prezesa PGE Paweł Skowroński, cytowany w komunikacie. Całkowity oczekiwany powtarzalny efekt wprowadzonego Programu na skonsolidowany wynik operacyjny (EBIT) Grupy Kapitałowej PGE wyniesie ok. 1,53 mld zł rocznie, począwszy od roku 2016, w porównaniu do roku 2010 (będącego bazą dla Programu), podano również.