Paczkomat InPost w Wielkiej Brytanii

Paczkomat InPost w Wielkiej Brytanii

źródło: Materiały Prasowe

Kluczowym elementem umowy jest udostępnienie InPost przez Pocztę Polską ponad 115 tys. oddawczych skrzynek pocztowych, zlokalizowanych na terenach wiejskich lub obszarach o rozproszonej zabudowie. Pozwoli to InPostowi dostarczać korespondencję do ponad 500 tys. odbiorców którzy nie posiadają skrzynek prywatnych. Umowa obowiązywać będzie na terenie całego kraju.

"Własne oddawcze skrzynki pocztowe Poczty Polskiej, nazywane też skrzynkami przydrożnymi, lokalizowane są na terenach wiejskich lub obszarach o rozproszonej zabudowie. Umowa przewiduje przekazanie doręczycielom operatora prywatnego kluczyków do korzystania ze skrzynek i opłacanie abonamentu za dostęp" - czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Kontrakt został zawarty zgodnie z art. 66 Prawa pocztowego, który nakłada na operatora wyznaczonego konieczność udostępnienia odpłatnie niektórych zasobów Poczty Polskiej, podano.

Poczta Polska podpisała już umowy z siedmioma operatorami na dostęp do elementów własnej infrastruktury, takich jak skrytki pocztowe, czy możliwość korzystania z kodów pocztowych. 

>>> Czytaj też: InPost planuje 600 nowych Paczkomatów w Polsce w tym roku

"Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Pocztą Polską to milowy krok w dalszym rozwoju sektora pocztowego w Polsce, realizowanym w oparciu o strategiczne sojusze. Największymi beneficjentami porozumienia będą wszyscy Polacy, którzy każdego dnia otrzymują przesyłki do skrzynek oddawczych. Jesteśmy gotowi pomóc Poczcie Polskiej w tych wszystkich obszarach, w których państwowy operator generuje straty - zależy nam bowiem, by redukować straty w Poczcie Polskiej, na które muszą się zrzucać Skarb Państwa i operatorzy prywatni" - skomentował prezes InPostu Sebastian Anioł, cytowany w komunikacie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 604 mln zł w 2014 r. 

>>> Czytaj też: InPost zwiększył liczbę Paczkomatów w Polsce do 1 300