"Ci klienci, którzy korzystają z obecnej aplikacji zostaną automatycznie przeniesieni na nową. Będziemy także zachęcać kolejne firmy do korzystania z aplikacji mobilnej, poprzez pokazanie jej prostoty i przydatności, ale nie chcemy niczego robić na siłę. Liczymy, że ok. 50% naszych firm będzie korzystać z tej aplikacji w 2017 roku" - powiedział Bolesławski.

Nowa aplikacja jest dostępna w sklepach BlackBerry World, Google Play oraz Apple AppStore. Z dotychczasowej aplikacji mobilnej dla firm korzysta obecnie ok. 20% klientów banku.

Wiceprezes poinformował, że aplikacja jest elementem dużej zmiany w produktach i usługach dla firm - pod koniec listopada bank będzie także gotowy z nowym serwisem transakcyjnym dla firm i korporacji. Każda firma korzystająca z niego będzie miała możliwość sprofilowania systemu pod kątem własnych potrzeb.

Bolesławski powiedział, że pierwsze miesiące tego roku przynoszą w banku ożywienie w kredytach inwestycyjnych dla firm. Tempo wzrostu sięga kilkanaście procent licząc rok do roku i jest znacznie wyższe niż rok wcześniej.

"Firmy coraz częściej decydują się na inwestycje, popyt na kredyty rośnie, a co ważne są to kredyty inwestycyjne. Jest wyczuwalny optymizm w tym zakresie" - podkreślił Bolesławski.

ING Bank Śląski obsługuje prawie 38 tys. firm średnich i korporacji.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 99,86 mld zł na koniec 2014 r.