Flaga Irlandii

Flaga Irlandii

źródło:

Informacją o odszkodowaniu podzielił się szef irlandzkiej federacji John Delanay. Podczas wywiadu w publicznym radiu RTE powiedział, że FIFA w zamian za odstąpienie od drogi sądowej zaproponowała ugodę i wypłatę odszkodowania. Nie powiedział jednak, kiedy pieniądze miały wpłynąć na konto. Powiedział, że umowa pomiędzy irlandzką federacją a FIFA została obwarowana klauzulą poufności i żadna ze stron miała nie ujawniać jej szczegółów.

>>> Czytaj też: Kim jest człowiek, który zniszczył Seppa Blattera?

Jesienią 2009 roku doszło do spotkania barażowego pomiędzy Irlandią a Francją, które decydowało o tym kto pojedzie na mundial do RPA. Pod koniec meczu napastnik Francji Thierry Henry zagrał w polu karnym Irlandii ręką, a potem strzelił bramkę, która zdecydowała o awansie Francuzów. Sędzia mimo protestów Irlandczyków uznał gola. Powtórki telewizyjne nie pozostawiały wątpliwości, że zagranie Henry było nieprzepisowe.

To jeden z nielicznych przypadków, jeśli nie jedyny, gdy światowa federacja kierowana przez Seppa Blattera uznała, że za błąd sędziego należy się odszkodowanie.