"Oferta publiczna akcji naszej spółki spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, co znalazło odzwierciedlenie w deklaracjach złożonych przez inwestorów instytucjonalnych podczas budowy księgi popytu i pozwoliło ustalić cenę akcji na poziomie 10 zł. Pozyskane środki umożliwią realizację naszych celów emisyjnych, związanych z dalszym rozwojem Grupy Pekabex na krajowym rynku oraz ekspansją zagraniczną" - powiedział Jędrzejowski, cytowany w komunikacie.

Cena akcji oferowanych została ustalona w drodze budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, prowadzonej od 10 do 16 czerwca. Biorąc pod uwagę ostateczną liczbę i cenę akcji oferowanych, łączna wartość nowo emitowanych akcji Pekabeksu wyniesie 30 mln zł, a łączna wartość całej oferty publicznej to ponad 73 mln zł. Dla inwestorów indywidualnych przewidziano 589 333 akcji, tj. 8% ostatecznej liczby akcji oferowanych. Przy założeniu, że wszystkie oferowane akcje zostaną objęte przez nowych inwestorów, będą oni łącznie posiadać akcje stanowiące około 30,4% kapitału zakładowego, podano również.

Zapisy na akcje przyjmowane będą przez trzy dni, od dzisiaj do piątku (19 czerwca). Zgodnie z przewidywanym harmonogramem oferty publicznej, akcje zostaną przydzielone inwestorom około 22 czerwca.

Grupa Pekabex jest wiodącym polskim producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa, m.in. do budowy hal produkcyjnych i magazynowych, budynków biurowych, galerii handlowych, dworców, parkingów, mostów i wiaduktów, tuneli, a także w budownictwie mieszkaniowym. Pod względem mocy produkcyjnych oraz osiąganych przychodów, grupa Pekabex jest liderem na krajowym rynku. Produkty grupy sprzedawane są głównie w Polsce, a także w Skandynawii i Niemczech. W Niemczech grupa prowadzi ponadto działalność usługową. 

>>> Czytaj też: Pekabex ma portfel umów na 140 mln zł z potencjałem znaczącego wzrostu