Sueddeutsche Zeitung: Polska przesuwa się do ksenofobicznego i nacjonalistycznego kąta

17 listopada 2015, 07:39 | Aktualizacja: 17.11.2015, 07:55
Źródło:IAR

Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” niezwykle ostro krytykuje nowe polskie władze za wypowiedzi dotyczące uchodźców. Zdaniem komentatora gazety potwierdzają się obawy, które pojawiły się po wyborczym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Komentarze (17)

  • e_djur(2015-11-17 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Słuchajcie drodzy Niemcy, możecie sobie robić co się Wam podoba, ale nim zaczniecie kogo pouczać to popukajcie się w czoło bo to raczej nie wypada, przynajmniej jak się kto uważa za cywilizowanego, wychowanego, wykształconego. No chyba, że prostak, ale takim to pobłażamy. No i nie zapominajcie, że macie obowiązek trzymać jakość i nie fałszować danych.

    Odpowiedz
  • Karol(2015-11-17 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Idea stworzenia uzbrojonej armi z uchodzcow jest sluszna, gdyz mogliby oni udowodnic, ze potrafia walczyc o wlasna wolnosc., bo dlaczego maja to roboc za nich chlopcy z Zachodu.
    Wolnosc, ktora dostaje sie za darmo na ogol sie nie ceni i latwo traci, jak dowodza tego brednie jakiegos niemieckiego pismaka, ktoremu Amerykanie wywalczyli wolnosc.

    Odpowiedz
  • Logopeda(2015-11-17 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Niech niemcy sobie płacza,a my róbmy swoje.Europejska solidarnośc to mit.Nord Stream 2 pokazuje jak Niemcy mają innych gdzies.Dolidarnośc wystepuje tylko wtedy kiedy jest tam niemiecki interes.

    Odpowiedz
  • max(2015-11-17 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie glosowalem na Pis, ale jak widze ze Niemcy krytykuja wypowiedzi naszego nowego ministra to czuje ze ten minister dobrze gada ;).

    Odpowiedz
  • Polak(2015-11-17 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie niemiec pluł nam w twarz! !! Wara od naszych granic!

    Odpowiedz
  • hgf(2015-11-17 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    WARA od POLSKI fry ce

    Odpowiedz
  • Zocha(2015-11-17 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    Już tam wolę być ksenofobiczna niż mieć tę zarazę za sąsiada, a co za tym idzie akty terrorystyczne.

    Odpowiedz
  • Arcadiusz(2015-11-17 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    To doskonały dowód na to, że potęga demokratycznego narodu leży w wielu czynnikach, nie tylko w zrabowanym bogactwie całej Europy. A teraz wróciła karma za holocaust. "Jakie to niesprawiedliwe, okradliśmy całą Europę, wymordowaliśmy sąsiadów a teraz jak Araby chcą wydymać nas, to reszta ma to w dupie" - Bidulki...

    Odpowiedz
  • aaa(2015-11-17 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    "Jak czytamy, Polska szybko przesuwa się do "ksenofobicznego i nacjonalistycznego kąta, w którym dotychczas poniewierały się tylko Węgry"." Fajnie jest poniewierać się w dobrym towarzystwie ! Polak, Węgier dwa bratanki ...
    Ile już w Niemczech spłonęło domów przygotowanych dla uchodżców ?
    Dlaczego kolejne stany USA odmawiają przyjmowania Syryjczyków ? Chyba nie ze strachu ? Przecież Wielki Brat nikogo się nie boi ...
    "Autor tekstu pisze, że jeśli terroryści, którzy zaatakowali w Paryżu chcieli rozniecić w Europie kłótnie o uchodźców, to dzięki nowemu polskiemu rządowi osiągnęli swój cel. Dopiero wczoraj się ukonstytuował, a dziś już jest odpowiedzialny ! PiS mówił, że będzie skuteczny - ale nie sądziłem , że aż taaak !
    " Polskie obozy koncentracyjne, teraz ataki islamskich bandytów - za co jeszcze jesteśmy odpowiedzialni ?
    Tak, za zachodnią granicą czeka na nas "doborowe " towarzystwo ...

    Odpowiedz
  • Waldemar(2015-11-17 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    No tak. ..za to jeśli usluznie będziemy przyjmować tabuny muzułmanów jak tego chce Merkel to wtedy będziemy super i dostaniemy pochwałkę od nich ze przerzucili część problemów za wschodnią granicę

    Odpowiedz
  • Marian(2015-11-17 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ta, przykładów dwulicowości niemiaszków jest aż nadto. Ok rok temu ile było hałasu, że Bułgaria chce pociągnąć gazrurkę przez m.Czarne no i zablokowali Bułgarom biznes, a teraz się okazuje, że niemiaszki sobie ciągną drugą nitkę i nikt nie może złego słowa powiedzieć. To samo z emisją CO2, jeśli policzymy emisję w przeliczeniu na osobę to się okazuje, że niemiaszki więcej emitują, ale są ustawione jakieś dziwne limity aby gospodarki konkurencji się nie rozwijały. No i Ci nieszczęśni imigranci, jak Polska będzie chciała to sobie ściągnie własnych imigrantów, a jak niemiaszki lubią islamistów to niech sami sobie utrzymują (jak mówią lekarzy, inżynierów [pirotechnicznych]).

    Odpowiedz
  • Gość(2015-11-17 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Niemieckie media powinny wypowiadać się negatywnie ,ale o swoim rządzie. To Kanclerz Merkel bez konsultacji z innymi krajami podejmuje decyzje a później oczekuje by te kraje ponosiły konsekwencje jej bezmyślności. W moim mniemaniu jedynym wyjściem jest budowa obozów uchodźców w Afryce Pół. i tam zapewnienie im godnych warunków życia.

    Odpowiedz
  • Hex(2015-11-17 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    odwieczna, niezaprzeczalna reguła, im więcej bólu pośladków u naszych sąsiadów w stosunku do nowo obranych władz, tym większym sukcesem wybory były i w drugą stronę, im więcej by po wyborach było klepania po plecach przez helmutów, tym ciemniej by przyszłość Polski się rysowała, także im więcej się zapluwają, tym lepiej dla nas ^^

    Odpowiedz
  • Vig(2015-11-17 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Forsal = niemieccy kolaboranci? Może jakiś odredakcyjny komentarz, może jakieś przedstawienie polskiego stanowiska, interesu?
    Nic z tego, hitlerowscy ubermensche coś pieprzną a nasi usłużni dziennikarze powtórzą jak durna papuga. Zwykle zresztą zagraniczne opinie o Polsce mają źródło w kapusiach z GazWyba, którzy bez skrupułów donoszą na Polskę. Żenada.

    Potrzeba nam polskich mediów i polskich dziennikarzy, bo mainstream to zakompleksione presstytutki i lewactwo.

    Odpowiedz
  • yahoo(2015-11-17 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Pff, wymyślili. ...
    Wole siedzieć w ksenofobicznym kącie niż bać się chodzić po ulicy we własnym kraju

    Odpowiedz
  • Niemcy walcie się, wara wam od pouczania Polski,(2015-11-17 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Płaczą Niemcy, płacze Francja, tak się kończy tolerancja.

    Odpowiedz
  • Marian(2015-11-17 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę mi to przypomina putinowską retorykę typu "rusofobia" i izraelską typu "antysemityzm".Czyli jeśli ktoś nie mówi to co chcemy usłyszeć to obdzielamy go najgorszymi "dyżurnymi" epitetami.Naprawdę Niemcom chodzi (tak im się wydaje) o siłę roboczą bo społeczeństwo im się starzeje.PiS (słusznie zresztą) próbuje iść drogą 500 zł/dziecko aczkolwiek wydaje mi się to niestety spóźnione.Reasumując.Lepiej by SZ zajął się płatnym agentem FSB Schroederem zamiast bezsensownie "paplać" i liczyć że znajdą się naiwni którzy to kupią.

    Odpowiedz