Podstawowym celem wydarzenia było zachęcenie firm z obu krajów do jeszcze intensywniejszej współpracy. Przedsiębiorcy z Litwy i Polski mają sobie wiele do zaoferowania. Nie są to tylko konkretne dobra czy usługi. Przedsiębiorcy przede wszystkim mogą się dzielić doświadczeniem zdobytym na rodzimych rynkach i wiedzą. Taka wymiana z pewnością przyczyni się do zacieśnienia więzi gospodarczych i do rozwoju poszczególnych przedsiębiorców. – mówił otwierając Galę Radca Minister Henryk Szymański, Kierownik WPHI Wilno.

Radca Minister w swoim przemówieniu wskazał także szereg inicjatyw, które dowodzą, że oferta Polski i Litwy uzupełnia się wzajemnie. Na polskich lotniskach usługi obsługi naziemnej pasażerów oraz statków powietrznych świadczy litewska UAB Baltic Ground Services. Po ulicach litewskich miast jeżdżą trolejbusy i autobusy wyprodukane przez polskiego producenta – Solaris Bus & Couch S.A. – kontynułował Radca Minister.

Laureatów wybrało międzynarodowe Jury, składające się ze znaczących postaci świata biznesu Polski i Litwy, czym podkreślono, jak prestiżowe jest to wydarzenie. Wyróżnienia otrzymały firmy polskie jak i litewskie. Dla wszystkich nominacji elementem wspólnym były sukcesy we współpracy przedsiębiorców z obu krajów. Przykładowo, nagroda w kategorii dystrubutora roku trafiła do spółki UAB OSAMA, która importuje polskie produkty już od 18 lat. Obecnie współpracuje z 13 producentami polskimi, wliczając m.in. Grupę MASPEX, produkująca takie znane marki jak Tymbark, Kubuś, Lubella, La Festa i in.

Keynote speech wygłosił Pan Jan Chadam, prezes zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM, który przedstawił gościom swoje doświadczenia w zarządzaniu biznesem, ale także w przezwyciężaniu trudności w osiągnięciu sukcesu.

Do udziału w konkursie nominowano 23 firmy w pięciu kategoriach.
Zgodnie z zapowiedziami z zeszłego roku, zmodyfikowano kategorie konkursowe. Między innymi w tym roku zamiast kategorii – Inwestycja roku, pojawiła się kategoria – Wspólny projekt.

W poszczególnych kategoriach statuetki Polish Business Awards 2015 otrzymały firmy:
Transakcja roku – Elemental Holding S.A.
Wspólny projekt – LitPol Link, PSE, Litgrid
Sukces rynkowy – UAB DALCA
Sukces rynkowy MSP – PW VIKKING KTS sp. z o.o.
Dystrybutor roku – UAB Osama

Wyróżnienia laureatom wręczali m. in. minister energetyki RL Rokas Masiulis, wiceminister energetyki RL Aleksandras Spruogis, Jarosław Niewierowicz, prezes Polsko-Litewskiej Izby Handlowej, Charge d`Affairs Ambasady RP w Wilnie Maria Ślebioda.

Wyróżnienie specjalne dla firmy Inwestbud Holding wręczył Radca Minister Henryk Szymański.

Tradycyjnie już podczas Gali rozlosowano nagrody dla gości. Ich fundatorami byli: UAB Ekspostatyba, AB Ventus Nafta, AB LOTOS Geonafta, ORLEN Lietuva, Polski Bus (Souter Holdings Poland), Mostostal Zabrze, Inwestbud Holding oraz LitPol Link.

Gościem specjalnym był litewski rajdowiec Benediktas Vanagas, który za niecałe dwa miesiące wystartuje w rajdzie Dakar w Ameryce Południowej, tworząc dwuosobowy zespół z Sebastianem Rozwadowskim, rajdowym Mistrzem Polski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że Polska i Litwa mogą współpracować na rozmaitych płaszczyznach, razem dążąc do sukcesu.

Galę wzbogacił występ orkiestry dętej - Sostinės vario kvintetas pod kierunkiem maestro Domasa Memenasa. Wśród utworów zaprezentowanych przez muzyków, zaproszeni goście usłyszeli, między innymi, „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego, któremu Sejm Litwy zadedykował rok 2015.