statystyki

Dramat polskich kierowców we Francji. Imigranci dewastują im samochody

30 stycznia 2016, 19:07
Źródło:IAR

Żeby przewieźć towary z Francji do Wielkiej Brytanii ryzykują życiem. Chociaż trudna sytuacja jest od dawna, to przez ostatni rok stała się dramatyczna.

Reklama

Reklama

wypadek, ciężarówka

wypadek, ciężarówka

źródło: ShutterStock

Polscy kierowcy płacą kary, są straszeni, mają łamane zamki w pojazdach i tracą produkty. Wszystko przez nielegalnych imigrantów, którzy we francuskiej miejscowości Calais założyli obozowisko. Każdego dnia próbują, wchodząc do tirów, przedostać do Wielkiej Brytanii.

Anna Wrona rzecznik Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych mówi, że imigranci są coraz bardziej agresywni. "Masowo atakują i siłą próbują dostać się do pojazdu. Grożą kierowcom nożem, kijem bejsbolowym, a nawet wywlekają z kabiny i grożą pobiciem" - mówi rzeczniczka.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Artur Dmochowski zaznacza, że wielokrotnie podejmowany był ten temat na arenie międzynarodowej, ale jedyne, co polskie władze mogą zrobić to rozmawiać i apelować. "Kontaktowaliśmy się m.in. z władzami francuskimi i brytyjskimi, również polska ambasada w Paryżu zwracała uwagę na te problemy" - tłumaczył Dmochowski. Dodał jednak, że to na władzach brytyjskich i francuskich spoczywa odpowiedzialność i nasze działania są ograniczone.

Polskie firmy transportowe wykonują 20 proc. z wszystkich przewozów towarów w Calais. To 400 tysięcy podróży rocznie. W minionym tygodniu szef administracji w Calais zwrócił się do władz Francji o wysłanie na miejsce wojska aby zapanowało nad sytuacją.

Reklama

Reklama

 • cebulaza(2016-01-30 19:29) Odpowiedz 7118

  Aż jakiś ciapek dostanie wpierdeńko i będzie dopiero afera... :(

 • Eltor(2016-01-30 20:33) Odpowiedz 702

  Zwróccie uwagę na powoli zanikające w mediach słowo "uchodźcy", które do niedawna było jedynym obowiązującym sposobem określania nielegalnych imigrantów w Europie.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • hmm(2016-01-30 20:35) Odpowiedz 509

  Jezeli policja francuska nie reaguje, to kierowcy maja prawo bronic sie samodzielnie, Od czego maja CB radia, jak nie od tego, aby sie skrzyknac i wspolnie pokazac oprychom gdzie ich miejsce.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • emigrant(2016-01-30 19:28) Odpowiedz 438

  Wielka Brytanio błagam nie przyjmuj ich!!! W UK jest ich już za dużo, to moja druga ojczyzna, nie chcę z niej już wyjeżdżać, bo gdzie uciekać, albo powrót do Polski albo Kanada, Australia, Nowa Zelandia ew. USA, świat zachodni się sypie.

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • az(2016-01-31 12:22) Odpowiedz 301

  to jest dzicz , szukaja państwa co ich utrzyma nic nie robiąc , jak by umieli coś robić to zostali by w swoim kraju . lać ich ile wlezie to może się opamiętają że cudzego sie nie rusza

 • Jan(2016-01-31 11:14) Odpowiedz 210

  Francja niby kraj, tak mogło by się wydawać praworządny, a nie umie zaprowadzić ładu społecznego we własnym kraju. Możliwe że Francja nie jest zainteresowana zatrzymywaniem uchodźców we własnym kraju i nie robi nic w tej sprawie. Natomiast Wielka Brytania nie chce zaogniać sytuacji na granicy i też nie reaguje na bezprawie natomiast polscy przewoźnicy ten stan rzeczy odczuwają na własnej skórze.

 • pancho villa(2016-01-31 12:40) Odpowiedz 150

  jedyna metoda to podnieść RADYKALNIE stawki za kursy do UK przez Francję i niech to nawet będzie uznane przez ta durna KE jako zmowa cenowa, może wtedy ktoś potraktuje ten problem serio.... nie chcą się tym zająć to niech płacą extra, ciekawe czy konsumenci brytyjscy będą równie pobłażliwi wobec polityków, jak politycy wobec dziczy

 • ccc(2016-01-31 18:44) Odpowiedz 120

  Francja to dopiero jest kraj który istnieje teoretycznie. Polska przy niej to bastion normalności i sprawnie działająca machina. Kozoj#bcy wleźli do Calais założyli sobie miasteczko i nic. Redakcję Charlie Hebdo jak za bardzo fikała to muslimy rozstrzelali i nic, rozstrzelali 130 osób w Paryżu i dalej nic tylko Franuzom nawprowadzano zakazów bo "stan wyjątkowy". Co roku burdy i palenie samochodów w Sylwestra - i nic. Marsylia zajętaw całości przez śmieci z Maghrebu i nic.

 • Piotr34(2016-01-31 14:45) Odpowiedz 110

  Ale nadal euro jest relatywnie mocne a Francja ma lespzy rating niz PL-ciekawe jak dlugo?Pewnie rynki i agencje ogarna sie jak juz "imigranci" spala Paryz(a predzej czy pozniej to zrobia).Polowa obecnego dobrobytu Zachodu to fikcja-czas zaczac sie od tego odcinac.

 • Creo(2016-02-01 09:05) Odpowiedz 40

  Rzym też rozpadł się w ten sposób. A potem mieliśmy 1000 lat średniowiecza. Wygląda, że potrwa to już niedługo.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze