statystyki

Pęknięcie na linii Moskwa-Berlin? Rosja upomina Niemcy

9 lutego 2016, 14:58 | Aktualizacja: 09.02.2016, 15:36
Źródło:IAR
Kreml, Moskwa, 12.09.2013

Kreml, Moskwa, 12.09.2013źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrey Rudakov

Rzecznik prasowy Kremla upomniał kanclerz Niemiec, która zwróciła uwagę, że tysiące ludzi w Syrii cierpią między innym z powodu rosyjskich bombardowań.

Reklama

Reklama

Rzecznik prasowy Kremla upomniał kanclerz Niemiec, aby nie rozgłaszała nieprawdziwych informacji o Rosji. W ten sposób Dmitrij Pieskow skomentował wypowiedź Angeli Merkel, która zwróciła uwagę, że tysiące ludzi w Syrii cierpią między innym z powodu rosyjskich bombardowań.

Kremlowski rzecznik powiedział, że na razie żadna z osób, które wspominają o rzekomej rosyjskiej agresji w Syrii, nie przedstawiła żadnych konkretnych dowodów na celowe bombardowanie miejsc zamieszkiwanych przez ludność cywilną.

>>> Polecamy: Naftowe przekleństwo Putina. Jak tania ropa dusi rosyjską gospodarkę [INFOGRAFIKI]

Zarzucił przy tym kanclerz Niemiec, że jeszcze kilka lat temu, gdy terroryści atakowali syryjską armię oraz legalnie wybrane władze tego kraju, nie podnosiła larum z tego powodu.

Dmitrij Pieskow wezwał też zachodnich polityków do wstrzemięźliwości i rozwagi w wypowiadaniu opinii na temat wydarzeń w Syrii, ponieważ - jak dodał - "sytuacja tam jest niezwykle delikatna".

Moskwa od wielu miesięcy przekonuje, że jej samoloty nie bombardują ani obiektów cywilnych, ani pozycji antyasadowskiej opozycji. Wielokrotnie zapewniał o tym rzecznik Ministerstwa Obrony generał Igor Konaszenkow.

Tymczasem zachodnie agencje prasowe, powołując się na obrońców praw człowieka twierdzą, że Rosja swoimi działaniami wspiera reżimową armię, która skoncentrowała się na zniszczeniu ugrupowań opozycyjnych.

>>> Czytaj też: Hegemonia Niemiec w Europie. Jak zwalczyć dyktat Berlina?

Reklama

Reklama

 • obserwator(2016-02-09 16:04) Odpowiedz 152

  Wojska rządowe okrążyły właśnie rebeliantów popieranych przez zachód. Odcięta została jedyna droga łącząca rebeliantów z Turcją skąd otrzymywali sprzęt i posiłki. Istnieje realna możliwość, że Asad i Putin wygrają. Przegranymi będzie Turcja, Arabia Saudyjska i zachód. Putinowi takie zwycięstwo i tak nie pomoże ale zaszkodzi zachodowi. Tu nie chodzi o uchodźców, bo tu problem generuje Turcja i głupota Niemców. Jeżeli Arabia i Turcja wejdą do Syrii Może zrobić się naprawdę nieciekawie bo Iran i Rosja włączą się mocniej do rozgrywki.Z drugiej strony po takim konflikcie będzie tam spokój na lata.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • jan(2016-02-09 18:40) Odpowiedz 102

  Syria Asada (jak również Irak Saddama i Libia Kadafiego) to były najbardziej postępowe i świeckie kraje muzułmańskie, choć autorytarne. Ludzie żyli na wysokim poziomie w porównaniu do innych państw arabskich. Zamordyzm był - bo tam jest konieczny, naród w galabijach i zakwefiony do demokracji nie pasuje. Gdyby nie próba zachodniego eksportu demokracji do dziś mieliby względny dobrobyt, a my święty spokój. Błędy w polityce USA i Zachodu jeszcze długo będą się mścić. Tym bardziej że nie chcemy się do nich przyznać, a to źle wróży na przyszłość.

 • lol(2016-02-09 15:52) Odpowiedz 1012

  Ta "wojna domow" zostala rozpetananie przez $usa! Podobnie,jak w Iraku,Libii itd../ info..http://natemat.pl/526,najdrozsza-armia-swiata-ile-usa-wydaje-na-swoja-armie

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • EH(2016-02-09 15:31) Odpowiedz 614

  LEGALNA WŁADZA JEST WTEDY GDY WIĘKSZOŚĆ JĄ AKCEPTUJE, NIE ZABIJA CYWILI , A WSADZA DO WIĘZIEŃ, WŁADZA JEST WTEDY LEGALNA GDY ŻADEN OBYWATEL JEJ NIE NIENAWIDZI, NAWET JEŚLI SIĘ SPIERAJĄ, A TAK TO JEST WOJNA DOMOWA, GDZIE PAŃSTWO W RZECZYWISTOŚCI ROZPADŁO SIĘ NA KILKA KRAJÓW I TRZEBA DOJŚĆ DO POROZUMIENIA PODZIAŁU GRANIC TAK JAK W KOREI. PAŃSTWO ASADA BĘDZIE SIĘ SKŁADAŁO TYLKO Z WOJSKOWYCH. KTO ICH UTRZYMYWAĆ BĘDZIE ????? ROSJA .KTO CHLEB UPIECZE ??? ROSJA.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze