DM BOŚ obniżył wycenę Orange Polska do 6 zł, nadal rekomenduje 'trzymaj'Warszawa, 26.04.2016 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli wycenę akcji Orange Polska do 6 zł z 6,3 zł poprzednio, podtrzymując jednocześnie rekomendację "trzymaj", wynika z raportu datowanego na 18 kwietnia.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 6,32 zł. Wczoraj na zamknięciu kurs wynosił również 6,32 zł.

"Jako kluczowe czynniki odpowiadające za słabe wyniki spółki postrzegamy (i) utrzymujące się szybkie tempo rozwodnienia ARPU komórkowego (szczególnie w segmencie B2B) oraz (ii) utrzymujące się ujemne przyłączenia netto w segmencie stacjonarnym, głównie w sieci wąskopasmowej. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że walory spółki są właściwie wycenione przez rynek, podtrzymujemy długoterminową rekomendację […] oczekując (i) słabych wyników za I kw. 2016, (ii) pogorszenia przepływów pieniężnych z dział. operacyjnej, (iii) dużych nakładów inwestycyjnych oraz (iv) niskiej jednocyfrowej stopy dywidendy brutto" – czytamy w raporcie.

Broker szacuje, że operator wypracuje w 2016 roku przychody na poziomie 11,52 mld zł, EBITDA 3,27 mld zł i ok. 72 mln zł zysku netto.

(ISBnews)