Partnerem Ubera w świadczeniu nowej usługi w Sao Paula jest europejski producent samolotów Airbus. W okresie testowym użytkownicy Ubera korzystają z trzech śmigłowców, z których każdy może przewozić maksymalnie czterech pasażerów. Ceny wahają się od 17 do 80 dolarów za osobę.

Po zalogowaniu się do aplikacji klient Ubera otrzymuje informacje o najbliższym lądowisku helikoptera. Transport lotniczy jest możliwy między lotniskami, hotelami i centrami konferencyjnymi. Śmigłowiec musi mieć możliwość swobodnego lądowania i startu. Na razie możliwości wejścia na pokład powietrznej taksówki są ograniczone do dziewięciu miejsc na mapie brazylijskiego miasta.

>>>Czytaj więcej: 800 tys. euro grzywny. Francuski sąd ukarał Ubera

Ubercopter jest jedyną regularną usługą tego typu dostarczaną przez Ubera. Na razie działa w fazie testów. Przewozy śmigłowcami Uber prowadził już między innymi w trakcie festiwalu filmowego w Cannes, a także w czasie festiwalu Sundance w Utah, ale było to ograniczone czasowo.

Sao Paulo to największe miasto w Brazylii i jest znane z ogromnych i bardzo uciążliwych korków. W mieście jest też największa flota śmigłowców na świecie. Według danych z 2013 roku zarejestrowano tam 420 maszyn latających. Brazylijskie miasto wyprzedziło pod tym względem Nowy Jork i Tokio.

Uber już eksperymentował z różnymi środkami transportu. W ubiegłym roku firma rozpoczęła projekt UberBoat, oferując klientom krótkie przejażdżki promem. W Seattle pasażerowie mieli szansę podróżować autami z filmu Mad Max. Partnerem Ubera był bowiem Warner Bros. Entertainment.

>>>Czytaj więcej: Afrykańska metropolia jeździ Uberem częściej niż Londyn