Skumulowane przychody ze sprzedaży w okresie styczeń-maj 2016 wyniosły 55,6 mln zł i były wyższe o 148% w relacji do analogicznego okresu sprzed roku (22,4 mln zł)

"Ukończony z sukcesem proces akwizycji Orlen Transport otworzył przed nami nowe możliwości rozwoju i skokowo zwiększył skalę biznesu. Potwierdza to osiągana wielkość sprzedaży usług przewozu paliw, z czego jesteśmy zadowoleni i z optymizmem patrzymy na kolejne miesiące. Pozytywnie odznacza się także nasz podstawowy segment, gdzie mamy za sobą najsłabsze sezonowo miesiące, szczególnie w zakresie przewozu mas bitumicznych" – powiedział prezes Trans Polonii Dariusz Cegielski, cytowany w komunikacie.

29 lutego 2016 roku Trans Polonia objęła kontrolę nad 100% akcji Orlen Transport. Spółka zmieniła nazwę na OTP.

Obecnie działalność TPG dzieli się na segmenty: usług transportu paliw i - usług transportu chemii, asfaltów i produktów spożywczych. OTP dostarcza paliwo do ponad 1,4 tys. stacji PKN Orlen - a łącznie do ok. 2 tys. miejsc w Polsce (Shell, pozostali klienci). Podmiot dysponuje 23 terminalami paliwowymi, a jego włączenie powiększyło flotę Grupy o 223 specjalistyczne pojazdy cysternowe.

"Dzisiejszy szeroki wachlarz usług przewozu płynnych towarów podparty zapleczem logistycznym i wieloletnim doświadczeniem stawia przed nami szansę zbudowania w perspektywie lat pozycję silnego, europejskiego operatora transportu cysternowego. Chcemy rozwijać skalę działalności poprzez nawiązanie współpracy z kolejnymi partnerami, zarówno na rynku polskim jak i poza nim" – dodał Cegielski.

Trans Polonia to operator transportowo-logistyczny oferujący przewozy cysternowe płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)