"Zarząd Alior Bank […] informuje o otrzymaniu w dniu 28 lipca 2016 r. ostatniej brakującej interpretacji przepisów prawa podatkowego (interpretacji indywidualnej) związanej z podziałem Banku BPH. W rezultacie spełnieniu uległ warunek umowy sprzedaży i podziału dotyczący uzyskania wszystkich określonych w umowie sprzedaży i podziału interpretacji indywidualnych związanych z podziałem Banku BPH" – czytamy w komunikacie.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Transakcja przybliży Alior Bank do realizacji strategicznego celu dołączenia do grona 5-6 największych banków w Polsce w ciągu kolejnych kilku lat. Sfinalizowanie transakcji planowane jest na IV kwartał 2016 r.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)