statystyki

InPost sprzedał spółkę za 10 tys. zł

9 sierpnia 2016, 08:32 | Aktualizacja: 09.08.2016, 08:54
Źródło:ISBnews
Paczkomat InPost

Paczkomat InPostźródło: Materiały Prasowe

InPost zawarł ze spółką Tenes One umowę sprzedaży wszystkich udziałów w spółce zależnej Bezpieczny List za łączną cenę równą 10 tys. zł - podał InPost.

Reklama

Reklama

"Zawarcie umowy sprzedaży jest rezultatem zakończenia przez emitenta działalności listowej w segmencie przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce […] oraz związane jest z potrzebą restrukturyzacji Bezpieczny List Sp. z o. o." - czytamy w komunikacie,

Wartość księgowa udziałów będących przedmiotem umowy sprzedaży w księgach emitenta wynosi 5 tys. zł. Nie istnieją powiązania pomiędzy emitentem i jego osobami zarządzającymi oraz nadzorującymi, a nabywcą, podano także.

W lipcu br. InPost poinformował, że podjął decyzję o zakończeniu działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce. InPost wskazał, że decyzja została podjęta po szczegółowej analizie modelu tej działalności oraz w oparciu o efekty podejmowanych uprzednio przez spółkę działań restrukturyzacyjnych segmentu listowego, które wprawdzie przyniosły oszczędności na poziomie oczekiwanym przez zarząd, ale z uwagi na drastyczny spadek przychodów oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów, okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. 

>>> Czytaj też: InPost rezygnuje z obsługi tradycyjnych przesyłek listowych

Reklama

Reklama

  • Pracownik(2016-08-12 16:32) Odpowiedz 100

    Pracownicy dnia 10 bieżącego miesiąca zaczęli rozumieć, że prawdopodobnie żadnych pieniędzy od firmy już nie dostaną. Nikt nie został wcześniej poinformowany o planach firmy, o tym, że kierownictwo załatwi sprawę tak, aby prawnie umyć swoje kłamliwe ręce a ludzi zostawić z niczym. Pracownicy tego tak nie zostawią. A nieudolne swoją droga kierownictwo Inpostu jest pozbawione wszelkich skrupułów i pozwala na to aby tysiące rodzin pozostawić bez środków do życia.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze