statystyki

W tym roku do Europy przybyło ponad ćwierć miliona imigrantów

9 sierpnia 2016, 15:54 | Aktualizacja: 09.08.2016, 15:54
Źródło:PAP
Uchodźcy

Uchodźcyźródło: ShutterStock

Ponad 275 tys. migrantów przybyło od początku tego roku do Europy - podała we wtorek Międzynarodowa Organizacja Migracji (IOM). Z tego ponad 263 tys. przedostało się na Stary Kontynent przez Morze Śródziemne.

Reklama

Reklama

W tym samym okresie ub. roku do Europy drogą morską przybyło ponad 354 tys. migrantów.

Z danych IOM wynika, że blisko 161 tys. migrantów przybyło do Grecji, a 100 tys. do Włoch.

Spośród migrantów, którzy zdecydowali się na drogę morską, zginęło albo zaginęło 3176 osób. To więcej niż 2754 przypadki zanotowane w pierwszych ośmiu miesiącach ub. roku. Ponad 2700 osób zginęło, pokonując niebezpieczną trasę morską z Północnej Afryki do Włoch.

Aktualne statystyki pokazują, że obecnie tygodniowo do Europy przybywa ok. 7 tys. migrantów, zdecydowana większość do Włoch. Na drugim miejscu jest Grecja: 570-650 osób, a na trzecim Bułgaria: 500-600 osób tygodniowo. Napływ migrantów do Grecji, która leżała na głównym szlaku migracji, został w dużym stopniu ograniczony po wejściu w życie w marcu umowy z Turcją o odsyłaniu nielegalnie przybyłych migrantów.

Do Włoch przybywają głównie obywatele Nigerii, Erytrei, Sudanu, Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej; do Grecji i Bułgarii - obywatele Syrii, Pakistanu i Afganistanu.

>>> Czytaj też: Turcja grozi UE: Bez terminu zniesienia wiz umowa o migrantach będzie nieważna

Reklama

Reklama

  • Michał(2016-08-10 09:07) Odpowiedz 10

    Tym ludziom trzeba pomagać, ale u nich. Ogrodzić trochę terenu, zabezpieczyć go, utworzyć szpitale i szkoły, zapewnić dostęp do wody i jedzenia oraz inne podstawowe usługi i niech w spokoju czekają na zakończenie wojny u siebie. To rozwiązanie ma również taką zaletę, że zmotywuje tych ludzi (w znacznej większości młodych mężczyzn) do obrony własnych krajów i ich reformy. Poboczną korzyścią będzie to, że Europa nie przyjmie milionów ludzi, którzy nią gardzą i zmieniają na modę krajów, z których uciekli.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze