statystyki

Udziałowcy Nord Stream 2 wycofują wniosek o zgodę UOKiK na założenie spółki

12 sierpnia 2016, 17:03 | Aktualizacja: 12.08.2016, 17:04
Źródło:PAP

Udziałowcy konsorcjum mającego zbudować i eksploatować gazociąg Nord Stream 2 poinformowali w piątek, że wycofują wniosek o zgodę polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta na założenie spółki w Szwajcarii. Decyzja nie ma wpływu na realizację projektu - podkreślili.

Reklama

Reklama

"Sygnatariusze porozumienia udziałowców Nord Stream 2 AG dziś wycofali wniosek o postępowanie w Polsce w sprawie zgody na fuzję. Decyzja nie ma wpływu na realizację projektu, która będzie postępowała zgodnie z planem" - napisała spółka w komunikacie przekazanym PAP.

W zeszłym roku akcjonariusze planowanego konsorcjum Nord Stream 2, czyli sześć firm: PAO Gazprom z Rosji, Uniper SE z Niemiec, ENGIE z Francji, OMV AG z Austrii, brytyjsko-holenderska Royal Dutch Shell plc i niemiecka BASF SE/Wintershall Holding GmbH wystąpili do polskiego urzędu antymonopolowego o zgodę umożliwiającą założenie spółki w Szwajcarii.

Spółka ta miałaby zaprojektować, finansować, zbudować i eksploatować dwa równoległe rurociągi podmorskie. Mają one biec z rosyjskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego do punktu wyjścia niedaleko Greifswaldu w północno-wschodnich Niemczech. Ich łączna przepustowość to 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie.

Reklama

Reklama

  • Mądra Polska(2016-08-12 18:48) Odpowiedz 00

    Rosjanie chcą za wszelką cenę zrealizować swoją inwestycję... Uciekają się do różnych metod... Nie jest im obca również wojna hybrydowa, aby zniszczyć gospodarkę upatrzonego kraju... Pozytywną informacją jest ta, że Polska właśnie wygrała taką wojnę z Rosją o przejęcie Grupy Azoty... więcej na :http://madrapolska.blogspot.com/2016/08/igrzyska-2016-wygrane-przez-grupe-azoty.html

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze