statystyki

W kolejnych tygodniach GPW powinna wrócić do wzrostów [ANALIZA]

19 sierpnia 2016, 17:22 | Aktualizacja: 19.08.2016, 18:03
Źródło:PAP

Obecny tydzień na GPW jest mocno nieudany, ale ruch wzrostowy jeszcze raczej nie został zakończony - ocenił dla PAP Piotr Kaczmarek, analityk DM BDM. Jego zdaniem, podstawą do dalszych wzrostów jest zaległość do pozostałych rynków wschodzących oraz łagodniejsza od oczekiwań ustawa frankowa.

Reklama

Reklama

"Dzisiejszy dzień, jak i cały tydzień należy zaliczyć do mocno nieudanych, ale trzeba pamiętać, że też nastroje na świecie są nieco gorsze" - powiedział PAP Kaczmarek.

"Mimo tych spadków wydaje się, że ruch wzrostowy nie został jeszcze zakończony i w kolejnych tygodniach, choć może nie w następnym, powinniśmy do nich wrócić. Mamy cały czas fundamentalny czynnik w postaci łagodniejszej ustawy frankowej oraz dużą stratę do pozostałych rynków wschodzących, bo wiele z nich jest powyżej szczytów z marca" - dodał.

WIG 20 zanotował duży spadek na początku sesji, a później oscylował wokół poziomu 1.800 pkt. Ostatecznie sesję zakończył 1,14-proc. spadkiem do 1.800,17 pkt. Ostatni raz indeks blue chipów zszedł poniżej poziomu 1.800 pkt. 4 sierpnia.

Straty zanotowały także pozostałe indeksy warszawskiej giełdy - WIG spadł o 0,9 proc., mWIG 40 o 0,49 proc., a sWIG 80 o 0,28 proc.

Największy w historii spadek, o 9,92 proc., odnotował Eurocash, który opublikował wyniki za II kw. Spółka wyrównała tym samym niechlubny wynik z sesji 26 lutego 2015 r.

Zysk netto grupy Eurocash, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w II kw. 2016 roku wyniósł 52,5 mln zł wobec 48,6 mln zł zysku rok wcześniej. Konsensus PAP zakładał 61 mln zł zysku. Zysk operacyjny grupy Eurocash w II kw. sięgnął 70 mln zł wobec 82,8 mln zł zysku konsensusu PAP. Rok wcześniej EBIT wynosił 75,3 mln zł.

Na szerokim rynku 11,25-proc. wzrostem wyróżniły się akcje Medicalgorithmics. Amerykański sąd w stanie Delaware uznał całość roszczeń Medicalgorithmics jako zasadne jednocześnie oddalając wszystkie zarzuty AMI/Spectocor w sprawie ustalenia skuteczności wypowiedzenia przez MDG znaczącej umowy z AMI Monitoring i jej spółką zależną.

Mocny spadek, o 3,62 proc., odnotował Alumetal. Zysk netto spółki wyniósł w II kw. 2016 r. 26,6 mln zł wobec konsensusu 24,1 mln zł.

Wood & Company rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Grajewa od zalecenia "kupuj" i ceny docelowej 39,3 zł. Akcje spółki wzrosły o 2,36 proc.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze