statystyki

Cena miedzi w Londynie odbija się z najniższego poziomu od 2 miesięcy dzięki Chinom

25 sierpnia 2016, 07:56 | Aktualizacja: 25.08.2016, 08:42
Źródło:PAP
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie odbijają się z najniższego poziomu od ponad 2 miesięcy z powodu oczekiwań, że w Chinach będzie luzowanie polityki monetarnej. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 4.654,50 USD za tonę, po zwyżce o 0,5 proc.

Reklama

Reklama

Przez poprzednie 4 sesje miedź taniała, a cena metalu spadła do 4.632 USD za tonę, najniżej od 17 czerwca.

Przyczyniły się między innymi do tego dane o rosnących zapasach metalu.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali LME w Londynie wzrosły w poprzednich dniach o 14 procent. Obecnie wynoszą one 240.075 ton i są na najwyższym poziomie od 29 stycznia.

Ceny miedzi wytraciły niemal całe wzrosty, jakie zaliczyły w tym roku, podczas gdy inne metale zyskały na wartości - na przykład cena cynku wzrosła w tym roku o 43 procent.

Miedź może jednak nieco poprawić swoje notowania, bo pewne działania podejmuje bank centralny Chin, który pompuje pieniądze na rynki.

"Oczekujemy dalszego luzowania polityki monetarnej w Chinach, co poprawia sentyment na rynkach" - mówi Ji Xianfei, analityk Guotai Junan Futures Ltd. w Szanghaju.

"Nadal jednak miedź pozostaje relatywnie słaba wobec notowań innych metali, bo jej zapasy są wysokie" - wskazuje Ji.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze