statystyki

Rosja: Depardieu otworzył w Sarańsku centrum kulturalne swego imienia

28 sierpnia 2016, 18:01
Źródło:PAP

Francuski aktor Gerard Depardieu, który od 2013 roku jest obywatelem Rosji, zainaugurował w sobotę działalność centrum kultury i kinematografii noszące jego imię. Centrum otwarto w Sarańsku w Mordowii (środek europejskiej części FR), gdzie aktor ma meldunek.

Reklama

Reklama

Według lokalnych mediów aktor przybył w sobotę po południu z Paryża do Sarańska, gdzie powitały go miejscowe władze i gdzie przemawiał do kilkuset osób, co uwieczniono na zdjęciach.

"Bardzo mi pochlebia to, że centrum kultury nosi moje imię. Szkoda, że nie mogę częściej przyjeżdżać do Sarańska" - powiedział Depardieu cytowany przez lokalny dziennik "Izwiestija Mordowii". "W Mordowii czuję się jak prawdziwy Rosjanin (...) Też jestem mieszkańcem Sarańska i będę głosował w wyborach" - dodał.

W Sarańsku, stolicy Republiki Mordowii, Depardieu jest zarejestrowany jako mieszkaniec i prywatny przedsiębiorca.

Depardieu opuścił Francję, by nie płacić 75-procentowego podatku dla osób bardzo zamożnych. Prezydent Rosji Władimir Putin, który nazywa go swoim przyjacielem, na początku stycznia 2013 roku wydał dekret nadający aktorowi rosyjskie obywatelstwo. (PAP)

mmp/ ap/

arch.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze