statystyki

Czekanie na oszczędności z programu pomocy

29 sierpnia 2016, 06:01 | Aktualizacja: 29.08.2016, 08:37
Dzieci leżące na trawie

Dzieci leżące na trawieźródło: ShutterStock

Rodzina 500 plus” jako szansa biznesowa dla branży finansowej? Ci, którzy ją zwietrzyli, na ogół nie widzą na razie większych efektów.

Rządowy pomysł na comiesięczne 500-złotowe świadczenia na dzieci okazał się szansą przede wszystkim dla banków, które umożliwiły składanie wniosków za pośrednictwem swoich serwisów internetowych. Bankowcy nie ograniczyli się jednak tylko do uczestnictwa w procedurze. Szybko pojawiła się oferta powiązana z „Rodziną 500 plus” – najczęściej były to produkty oszczędnościowe. Jakie było dotychczasowe zainteresowanie?

Z deklaracji przepytanych przez nas instytucji finansowych wynika, że umiarkowane. Bank Pekao skonstruował „Pakiet rodzinny” sprofilowany pod osoby korzystające z rządowego programu. – Pakiet zawiera m.in. produkty oszczędnościowe. Oferta miała na celu przede wszystkim zachęcenie do oszczędzania na przyszłość dzieci i zakładania rachunków oszczędnościowych. Komponent oszczędnościowy cieszył się zainteresowaniem klientów. Oferta jest cały czas dostępna – informuje Tomasz Bogusławski z biura prasowego Pekao. Tam od kwietnia klienci mogą również korzystać ze zniżek np. na kursy językowe czy meble w ramach programu „Galeria rabatów”.

W pierwszym okresie trwania programu rabatami kusił też mBank. Osobom, które składały wniosek za pośrednictwem jego serwisu, oferowano zniżki w sklepach Pepco, Media Markt czy Cocodrillo. – Wszystkie kampanie cieszyły się ponadprzeciętnym zainteresowaniem klientów. Oferty te miały wyższą skuteczność niż poprzednie kampanie partnerów w mOkazjach. Klienci wydawali też znacząco więcej w porównaniu z transakcjami przed kampanią – relacjonuje Marta Rutkowska z biura prasowego mBanku.

Deutsche Bank Polska postawiłna promowanie oszczędności: regularne wpłaty na 10-letnią lokatę (oprocentowaną według stawki WIBID ON – od początku sierpnia wynosiła ona średnio 1,34 proc.) nagradzać będzie co roku premią w wysokości średniej miesięcznej wpłaty w poprzednich 12 miesiącach. Maksymalnie premia będzie wynosić 500 zł. DB podaje, że od wprowadzenia w maju „db Plan 500 + premia” otwarto kilkaset takich lokat. Bank podkreśla, że z oferty bez ograniczeń mogą skorzystać również rodzice jednego dziecka (w rządowym programie też jest to możliwe, ale są warunki maksymalnego dochodu na członka rodziny).


Pozostało jeszcze 70% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze