statystyki

Ceny miedzi w Szanghaju w dół; zapasy metalu są bardzo wysokie, a PKB Chin słaby

29 sierpnia 2016, 08:06 | Aktualizacja: 29.08.2016, 09:41
Źródło:PAP
Ceny miedzi na giełdzie metali w Szanghaju spadają w reakcji na wysokie zapasy metalu na giełdach w Londynie i Szanghaju. Metal w Szanghaju staniał w poniedziałek o 0,1 proc., do 36.300 juanów za tonę na zakończenie handlu, ale w trakcie sesji zniżki wynosiły nawet 0,6 proc.

Reklama

Reklama

W ubiegłym tygodniu miedź w Szanghaju staniała o 2,6 proc., najmocniej od 13 maja.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali LME w Londynie wzrosły w piątek o ponad 60 tys. ton i są obecnie najwyższe od 2015 roku. Na giełdzie metali w Szanghaju zapasy miedzi wzrosły natomiast najmocniej do 2013 r.

Tymczasem tempo wzrostu gospodarczego w Chinach, które są największym odbiorcą metali przemysłowych na świecie, w 2016 r. osłabnie do 6,5 proc. Byłby to najgorszy wynik od 1990 roku.

Giełda metali w Londynie jest zamknięta w poniedziałek z powodu święta. W ubiegłym tygodniu miedź na LME staniała o 3,8 proc. i zakończyła piątkowy handel na poziomie 4.615 USD za tonę, najniżej od 17 czerwca.

Analitycy Barclays oceniają, że w ciągu co najmniej najbliższych 2 lat na rynkach metali będzie nadpodaż miedzi, bo na rynki dotrze dużo metalu z nowo uruchamianych kopalń miedzi. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze