statystyki

JSW chce pozyskać 300 mln zł z emisji obligacji w IV kwartale

30 sierpnia 2016, 12:03 | Aktualizacja: 30.08.2016, 14:25
Źródło:ISBnews

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) chce pozyskać kolejne 300 mln zł z emisji obligacji w IV kw. br. w ramach aktualnego programu emisji. Spółka rozpoczęła rozmowy z krajową instytucją finansującą, poinformował wiceprezes ds. ekonomicznych Robert Ostrowski.

Reklama

Reklama
"Zakładamy w IV kwartale pozyskanie z instrumentu dłużnego 300 mln zł" - powiedział Ostrowski podczas konferencji prasowej.

W rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił, że będzie to emisja obligacji w ramach obowiązującego programu, a obligatariuszem może zostać krajowa instytucja finansująca.

"Rozmowy są zaawansowane, są w toku. Idea jest taka, żeby to była jedna instytucja" - powiedział wiceprezes.

Wczoraj JSW podała, że osiągnęła porozumienie z obligatariuszami, tj. Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń oraz Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń na Życie i uzgodniła warunki dalszej swojej działalności oraz spłaty obligacji na kwotę 700 mln zł oraz 163,75 mln USD (łącznie około 1,3 mld zł), wyemitowanych przez JSW w ramach programu emisji ustanowionego 30 lipca 2014 roku.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze