statystyki

PK: specjalne zespoły prokuratorów zajmą się reprywatyzacją w Warszawie (komunikat)

2 września 2016, 11:44 | Aktualizacja: 02.09.2016, 11:51
Źródło:PAP

Reklama

Reklama

- Prokuratura Krajowa informuje:

Działając na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry 01 września 2016 roku I Zastępca Prokuratora Generalnego - Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski powołał zespół prokuratorów w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu do przeprowadzenia śledztw dotyczących niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych oraz wyłudzeń dokonanych w związku z tzw. reprywatyzacją nieruchomości na terenie m.st. Warszawy. Chodzi o przestępstwa z art. 231 par. 1 kodeksu karnego, z art. 286 par. 1 kodeksu karnego i inne.

W skład zespołu wchodzi sześciu prokuratorów oraz pięciu funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Sprawy zakończone zostaną przeanalizowane

W Prokuraturze Regionalnej w Warszawie, również na polecenie Prokuratora Generalnego, został powołany zespół prokuratorów do zbadania postępowań przygotowawczych prowadzonych w prokuraturach rejonowych i okręgowych podległych Prokuraturze Regionalnej w Warszawie od 1 stycznia 1999 roku do 30 sierpnia 2016 roku, które zostały zakończone decyzjami o odmowie wszczęcia, o umorzeniu lub zawieszeniu w sprawach dotyczących tzw. reprywatyzacji nieruchomości na terenie m.st. Warszawy.

Przedmiotem lustracji będzie kontrola prawidłowości prowadzenia i zakończenia poszczególnych spraw, a w szczególności kompletności zgromadzonego materiału dowodowego.

W skład zespołu wchodzi jedenastu prokuratorów z Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Koordynacja działań w Prokuraturze Krajowej

Jednocześnie w Prokuraturze Krajowej, na polecenie Prokuratora Generalnego, został powołany zespół koordynujący wszystkie działania podejmowane w sprawach związanych z tzw. reprywatyzacją nieruchomości na terenie m.st. Warszawy.

Jego pracami kieruje I Zastępcy Prokuratora Generalnego - Prokuratora Krajowego. W jego skład wchodzą natomiast doświadczeni prokuratorzy specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa - nie tylko karnego, ale także cywilnego, administracyjnego i gospodarczego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze