"Elemental Holding jest liderem na rynku europejskim, jednak mamy ambicję na dalszy światowy rozwój. Obecnie działamy na 35 rynkach i chcemy umacniać pozycję w wyżej marżowych segmentach recyklingu zużytych katalizatorów oraz układów drukowanych. Dostęp do wiedzy i technologii oferowany przez japońskich partnerów jest dla nas kluczowy - zarówno w rozwoju organicznym w naszym nowym zakładzie, jak w i obszarze przejęć. Potencjalna akwizycja w Wielkiej Brytanii pozwoli szybciej powiększyć skalę naszej działalności" - powiedział prezes Paweł Jarski, cytowany w komunikacie.

Warunkiem dokonania transakcji jest przedstawienie przez kontrahenta aktualnych wyników zarówno prawnego, jak i finansowego procesu due diligence, a w konsekwencji określenie przez strony warunków cenowych i struktury zakupu.

"Strony LOI ustanowiły na okres 60 dni od daty jego podpisania, wyłączność dla Elemental Capital na prowadzenie negocjacji w sprawie objętej LOI. Strony zaplanowały przeprowadzenie transakcji nie później niż do dnia 31 października 2016 roku" - czytamy dalej.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

(ISBnews)