statystyki

Tauron może wypłacić dywidendę wcześniej niż w 2020 r.

5 września 2016, 14:03 | Aktualizacja: 05.09.2016, 16:31
Źródło:ISBnews

Tauron Polska Energia nie wyklucza, że wypłaci dywidendę wcześniej niż w zakładanym w strategii 2020 r., poinformował wiceprezes ds. finansów Marek Wadowski.

Reklama

Reklama"Polityka jest taka, że każdorazowo będziemy analizować, czy są możliwości wypłaty. Gdyby się okazało, że są większe możliwości, to tak; może się też okazać, że są mniejsze możliwości i będziemy musieli płacić później" - powiedział Wadowski zapytany, czy spółka może dywidendę wypłacić wcześniej niż w 2020 r.

"Chodziło nam o przekazanie informacji, że z naszych prognoz wynika, iż pierwszym rokiem, w którym możemy płacić dywidendę jest 2020 r., konkretnie za 2019 r. Ale zastrzegamy, że to zależy od konkretnej sytuacji" - dodał.

Tauron zapisał w swojej strategii, że jego nowa polityka dywidendowa zakłada wypłatę przynajmniej 40% skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy w perspektywie długoterminowej, a pierwsza wypłata jest możliwa w 2020 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze