statystyki

Abbas: nie dojdzie do spotkania z premierem Izraela w Moskwie (aktl.)

6 września 2016, 14:16 | Aktualizacja: 06.09.2016, 14:42
Źródło:PAP
Nie dojdzie do mojego spotkania z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Moskwie planowanego wcześniej na 9 września - poinformował we wtorek przebywający z wizytą w Warszawie prezydent Palestyny Mahmud Abbas. Zadeklarował wolę dialogu z premierem Izraela w przyszłości.

Reklama

Reklama

Na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, prezydent Palestyny był pytany, czy potwierdza swoje spotkanie z premierem Izraela w Rosji.

"Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował spotkanie w Moskwie 9 września. Zgodziłem się. Miałem stąd udać się bezpośrednio do Moskwy, aby spotkać się z premierem Netanjahu. Niestety w poniedziałek odbyła się rozmowa w Jerozolimie pomiędzy przedstawicielem prezydenta Putina i przedstawicielem Netanjahu. Przedstawiciel Netanjahu zaproponował odroczenie tego spotkania" - powiedział prezydent Palestyny.

"Nie dojdzie do tego spotkania. Deklaruję, że udam się na spotkanie w kolejnym terminie, czy to w Moskwie, czy w innym kraju na świecie, bo dialog jest jedyną drogą do powrotu pokoju dla narodu palestyńskiego, aby nasze niepodległe państwo mogło żyć obok państwa Izrael" - oświadczył Abbas.

O tym, że palestyński przywódca Mahmud Abbas zgadza się na bezpośrednie rozmowy z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Rosji poinformowały w poniedziałek rosyjskie media, powołując się na palestyńską ambasadę w Moskwie.

Wcześniej w poniedziałek kancelaria Netanjahu informowała, że szef izraelskiego rządu rozważa złożoną przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina ofertę goszczenia takich rozmów.

Izraelsko-palestyńskie rozmowy pokojowe załamały się w 2014 roku. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze