statystyki

Premier Czech: na spotkaniu V4 była mowa o wspólnej armii europejskiej (krótka7)

6 września 2016, 18:45 | Aktualizacja: 06.09.2016, 19:07
Źródło:PAP
Reforma UE powinna spowodować zwiększenie bezpieczeństwa i podniesienie stopy życiowej obywateli - powiedział premier Czech Bohuslav Sobotka po spotkaniu z premierami państw V4 w Krynicy. Dodał, że była na nim mowa o powstaniu wspólnej armii europejskiej.

Reklama

Reklama

Sobotka podkreślił po wtorkowym spotkaniu, że reforma Unii Europejskiej powinna być ukierunkowana na zmiany, które "odczują europejscy obywatele", takie jak zapewnienie bezpieczeństwa i podniesienie stopy życiowej.

Zaznaczył, że w Krynicy odbyła się ostatnia rozmowa w gronie V4 przed nieformalnym szczytem w Bratysławie, który będzie dotyczył przyszłości Unii. "Jesteśmy zainteresowani jako Grupa Wyszehradzka, aby zabrać głos w Bratysławie w skoordynowany sposób" - mówił Sobotka.

Szef czeskiego rządu podkreślił, że na spotkaniu była mowa o "powstaniu wspólnej armii europejskiej, o zagadnieniach bezpieczeństwa i obrony".

"To pomogłyby Unii lepiej reagować w przypadku powstania kryzysów międzynarodowych lub na przykład przy ochronie granic" - ocenił.

Szczyt w Bratysławie zaplanowano na 16 września. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze