statystyki

Podkarpackie: Ponad 30 nielegalnych maszyn do gier hazardowych

9 września 2016, 15:12 | Aktualizacja: 09.09.2016, 16:17
Źródło:PAP
Ponad 30 automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze Urzędu Celnego w Rzeszowie podczas kontroli w czterech salonach gier na terenie miasta. Maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Reklama

Reklama

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Przemyślu (Podkarpackie) Edyta Chabowska, urządzenia działały wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych. „32 maszyny, w tym jedna ruletka, trafiły do magazynu Służby Celnej, która prowadzi dalsze postępowania w tych sprawach” - dodała.

Chabowska przypomniała, że w ubiegłym roku funkcjonariusze Służby Celnej w województwie podkarpackim zatrzymali prawie 1,6 tys. automatów do gier. „W samym tylko Rzeszowie i na terenie powiatów położonych we właściwości rzeszowskiego Urzędu Celnego przeprowadzono w ubiegłym roku ponad 200 kontroli i zatrzymano 765 automatów” - zaznaczyła. Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry hazardowe na automatach dozwolone są wyłącznie w kasynach, na podstawie wcześniej uzyskanej koncesji. Za brak koncesji grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

Chabowska podkreśliła, że nielegalny hazard może prowadzić do groźnego uzależnienia. „Gry na automatach oraz gry on-line porównywane są do najcięższych uzależnień od narkotyków” - dodała. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze