Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Przemyślu (Podkarpackie) Edyta Chabowska, urządzenia działały wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych. „32 maszyny, w tym jedna ruletka, trafiły do magazynu Służby Celnej, która prowadzi dalsze postępowania w tych sprawach” - dodała.

Chabowska przypomniała, że w ubiegłym roku funkcjonariusze Służby Celnej w województwie podkarpackim zatrzymali prawie 1,6 tys. automatów do gier. „W samym tylko Rzeszowie i na terenie powiatów położonych we właściwości rzeszowskiego Urzędu Celnego przeprowadzono w ubiegłym roku ponad 200 kontroli i zatrzymano 765 automatów” - zaznaczyła. Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry hazardowe na automatach dozwolone są wyłącznie w kasynach, na podstawie wcześniej uzyskanej koncesji. Za brak koncesji grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

Chabowska podkreśliła, że nielegalny hazard może prowadzić do groźnego uzależnienia. „Gry na automatach oraz gry on-line porównywane są do najcięższych uzależnień od narkotyków” - dodała. (PAP)