statystyki

Francja likwiduje "dżunglę". "Le Figaro" ujawnia rządowy plan rozlokowania migrantów

13 września 2016, 12:12
Źródło:PAP
imigranci, uchodźcy

imigranci, uchodźcyźródło: ShutterStock

Redakcja "Le Figaro" dotarła do instrukcji francuskiego MSW w sprawie przeniesienia migrantów koczujących w Calais na północy Francji do ośrodków w całym kraju. We wtorkowym artykule paryski dziennik nazywa ten projekt "bardzo ryzykownym wyzwaniem".

Reklama

Reklama

Jak pisze "Le Figaro", projekt stworzenia regionalnych obozów dla uchodźców ma pominąć jedynie Korsykę oraz region paryski, "gdzie panuje szczególne napięcie w sprawie zakwaterowania uchodźców".

Do końca roku w obozach w pozostałych regionach Francji umieszczonych ma być 12 tys. osób. Według dokumentów, na które powołuje się dziennik, gotowych jest już prawie 9 tys. miejsc.

W połowie października rozpocząć ma się likwidacja "dżungli" - dzikiego obozowiska migrantów w Calais. Następnie migranci, którzy nie chcą ubiegać się o azyl we Francji oraz tacy, którzy powinni to zrobić w innych krajach Unii Europejskiej, mają być wydaleni z kraju – wynika z treści dokumentu przytoczonego w artykule.

"Le Figaro" informuje również, że "w ostatnim półroczu liczba wydaleń z Francji spadła o 20 proc., ponieważ policja jest przeciążona".

"Mnożenie małych Calais to błąd i prowokacja" - przytacza dziennik wypowiedź deputowanego Erica Ciottiego z departamentu Alpy Nadmorskie (w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże na południu Francji).

"Le Figaro" ocenia, że minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve podjął "bardzo ryzykowne wyzwanie", gdyż "nic nie gwarantuje, że jego plan może przerwać falę migracyjną z Południa". (PAP)

>>> Polecamy: Francja likwiduje "dżunglę". "Le Figaro" ujawnia rządowy plan rozlokowania migrantów

Reklama

Reklama

  • Eltor(2016-09-13 13:15) Odpowiedz 120

    Oni powinni zostać wydaleni za granice kraju. Wdarli się do Francji bezprawnie i powinni być bezceremonialnie wykopani za drzwi.

  • Jasnowidz(2016-09-13 14:49) Odpowiedz 40

    Do pracy wysłać!!! Sami powracają skąd przyszli.

  • ert(2016-09-13 23:33) Odpowiedz 01

    @ Eltor..............znakomity pomysł...wykonalny zaraz po tym jak Francja m.in. odbuduje ich państwa które wcześniej zburzyła...taka Libia np. miała standard życia zbliżony do polskiego a dziś tam jest piekło.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze