statystyki

Ferro przygląda się rynkowi pod kątem akwizycji

20 września 2016, 12:08 | Aktualizacja: 20.09.2016, 20:29
Źródło:ISBnews

Reklama

ReklamaWarszawa, 20.09.2016 (ISBnews) - Ferro przygląda się możliwościom akwizycyjnym. Jeśli zdecyduje się na transakcję, weźmie pod uwagę emisję obligacji, poinformowali członkowie zarządu spółki.

"Sytuacja się zmienia dynamicznie, nie wykluczamy [akwizycji], jesteśmy gotowi do kolejnego kroku. Nie jesteśmy w trakcie procesu akwizycyjnego, ale bacznie się przyglądamy rynkowi" - powiedziała prezes Aneta Raczek podczas spotkania prasowego.

Jeśli dojdzie do akwizycji, spółka rozważy emisję obligacji jako jedną z form finansowania.

"Wtedy nie wykluczamy, że formą finansowania będą obligacje. Przy większej transakcji daje to dywersyfikację ryzyka" - powiedziała prezes.

Aktualnie Ferro nie rozważa emisji obligacji.

"Banki dają nam stabilne warunki finansowania. Koszty obligacji, w tym wprowadzenia ich na Catalyst, są dla nas zbyt wysokie" - wskazał wiceprezes Artur Depta.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Spółka jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich firm - producenta armatury przepływowej, spółki Caleffi oraz La Torre. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od kwietnia 2010 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze