statystyki

Immofinanz chce, by akcjonariusze zdecydowali latem 2017 o połączeniu z CA Immo

21 września 2016, 08:38 | Aktualizacja: 21.09.2016, 11:44
Źródło:ISBnews

Immofinanz chce, aby walne zgromadzenie zdecydowało latem 2017 r. o połączeniu z CA Immo, poinformował prezes Oliver Schumy. Przed połączeniem dojdzie do wydzielenia lub sprzedaży pięciu centrów handlowych w Moskwie.

Reklama

Reklama

"Po sfinalizowaniu przejęcia około 26% akcji i czterech akcji imiennych CA Immobilien Anlagen AG i otrzymaniu w bardzo krótkim czasie informacji o uwolnieniu transakcji przez organy antymonopolowe w sześciu krajach, będziemy aktualnie pracować z CA Immo nad szczegółami dotyczącymi planowanego połączenia. Proces w tym zakresie już się rozpoczął, a grupy robocze zostały ustalone. Naszym celem jest zaplanowanie walnego zgromadzenia, które podejmie decyzję w sprawie połączenia, latem 2017 roku" - powiedział Schumy, cytowany w komunikacie.

Przed połączeniem Immofinanz planuje wydzielić portfel aktywów w Rosji.

"Oddzielenie naszego rosyjskiego portfela jest również w przygotowaniu. Zamierzamy przeprowadzić spin off lub sprzedać nasze pięć centrów handlowych w Moskwie przed połączeniem, ponieważ charakteryzują się one odrębną dynamiką rynku i innym profilem ryzyk" - wskazał prezes.

Na początku sierpnia Immofinanz sfinalizował nabycie 25,69 mln akcji, stanowiących ok. 26%, CA Immobilien Anlagen AG od Terim Limited (Cypr) i czterech imiennych CA Immo od O1 Group Limited (Cypr).

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze