statystyki

Akcje GNB zostaną zawieszone przez GPW od 22 IX do 3 X w zw. ze scaleniem

21 września 2016, 17:05 | Aktualizacja: 21.09.2016, 17:34
Źródło:ISBnews

Akcje Getin Noble Banku (GNB) zostaną zawieszone w notowaniach na GPW od 22 września do 3 października w związku z rejestracją przez sąd zmiany statutu banku w zakresie scalenia akcji w proporcji 3:1. Operacja ta będzie miała jednak charakter wyłącznie techniczny, podał bank.

Reklama

Reklama

Zgodnie z ustalonym z Giełdą Papierów Wartościowych oraz Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych harmonogramem, akcje Getin Noble Banku będą zawieszone w notowaniach od 22 września do 3 października. Decyzja KDPW jest ostatnim etapem procesu scalenia akcji banku.

"Zgodnie z decyzją GPW pierwsze notowanie akcji po scaleniu odbędzie się 4 października. Będzie to zdecydowanie później niż zakładaliśmy, lecz zaistniałe opóźnienie nie wynika z winy banku. Chciałbym zapewnić inwestorów, że poza wymaganym proceduralnie okresem zawieszenia, akcje banku będą notowane na rynku notowań ciągłych" - powiedział prezes Getin Noble Banku Krzysztof Rosiński, cytowany w komunikacie.

Decyzję o scaleniu akcji Getin Noble Banku walne spółki podjęło kwietniu br. W lipcu bank wystąpił do sądu o rejestrację scalenia akcji w KRS. Ze względu na zagubienie przez sąd dokumentów, zmiana statutu banku została zarejestrowana dopiero 21 września. Akcje zostaną połączone w proporcji 3 do 1.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze