statystyki

Pekao Bank Hipoteczny uplasował listy zastawne o wart. 50 mln zł

22 września 2016, 17:11 | Aktualizacja: 22.09.2016, 17:41
Źródło:ISBnews

Pekao Bank Hipoteczny uplasował listy zastawne na okaziciela serii LZ-II-14 o łącznej wartości 50 mln zł, poinformował bank.

Reklama

Reklama
"Przedmiotem publicznej subskrypcji było 50 000 listów zastawnych. [...] Cena po jakiej nabywane były listy zastawne w ramach subskrypcji była równa cenie emisyjnej jednego hipotecznego listu zastawnego serii LZ-II-14 i wyniosła 1 000 zł za jeden list zastawny" - czytamy w komunikacie.

Bank podał, że w ramach subskrypcji złożone zostały zapisy przez dziewięciu inwestorów.

"W związku z faktem, iż emisję hipotecznych listów zastawnych serii LZ-II-14 prowadzono w ramach Programu Hipotecznych Listów Zastawnych na okaziciela o łącznej wartości nominalnej 2 mld zł., nie jest możliwe określenie wysokości łącznych kosztów zaliczanych do kosztów emisji hipotecznych listów zastawnych serii LZ-II-14. Koszty te zostaną podane do publicznej wiadomości po rozliczeniu Programu Emisji Hipotecznych Listów Zastawnych" - czytamy dalej.

Pekao Bank Hipoteczny S.A. jest bankiem specjalistycznym działającym głównie w oparciu o ustawę o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Jest częścią międzynarodowej Grupy UniCredit, a w Polsce wchodzi w skład grupy kapitałowej Pekao.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze