Z. Solorz odchodzi z RN ZE PAK, skoncentruje się na strategii całej swojej grupyWarszawa, 27.10.2016 (ISBnews) - Zygmunt Solorz złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) ze skutkiem natychmiastowym. Na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej zastąpił go Tomasz Szeląg, podała spółka.

"Zygmunt Solorz będzie się koncentrował na tworzeniu strategii oraz nadzorze nad ich wdrażaniem w grupie kontrolowanych przez siebie spółek" - czytamy w komunikacie.

W odrębnym komunikacie podano, że Adrian Kaźmierczak złożył rezygnację ze stanowiska wiceprezesa zarządu spółki w związku z powierzeniem mu nowych zadań w grupie kapitałowej ZE PAK. W jego miejsce powołana została Katarzyna Sobierajska.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Aktywa wytwórcze Grupy obejmują cztery elektrownie opalane węglem brunatnym (Pątnów II, Pątnów I, Adamów i Konin) oraz blok opalany biomasą. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r.

(ISBnews)