Smutne pokolenie w bogatym kraju. Dlaczego młodzi Japończycy nie mają nadziei na przyszłość?

30 listopada 2016, 05:50
Źródło:Bloomberg
Odsetek młodych osób w danym kraju, które spodziewają się pracy do końca życia. Źródło: ManpowerGroup

Odsetek młodych osób w danym kraju, które spodziewają się pracy do końca życia. Źródło: ManpowerGroupźródło: Bloomberg

Trudno o młodzieńczy optymizm w Japonii. Pokolenie millenialsów w tym kraju należy do najbardziej pesymistycznych wśród krajów rozwiniętych.

Reklama

Komentarze (15)

  • M5an(2016-11-30 13:21) Zgłoś naruszenie 572

    Aha. Rząd będzie walczył z problemem, który sam wywołał. Standard.

    Odpowiedz
  • aaa(2016-11-30 08:19) Zgłoś naruszenie 405

    Młodzi Japończycy potrafią liczyć, dlatego wiedzą, że państwo nie zapewni emerytur jeżeli będzie więcej emerytów niż pracowników

    Odpowiedz
  • jfjtfy(2016-11-30 07:54) Zgłoś naruszenie 399

    A jaka przyszłosc mlodych w Polsce ? OC za starego grata 200 zl miesiecznie , paliwo 300 zl , serwis 200 zl , odkładanie na nowsze auto 300 zl i juz mamy 1000 zl za samo auto .... a potem się dziwią że nikt nie chce pracować za 10 zł netto

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Każdemu wg potrzeb....(2016-11-30 11:26) Zgłoś naruszenie 2319

    A tak serio.... Istnieje realnie gigantyczne i rosnące rozwarstwienie miedzy biednymi i bogatymi..... Biedni zaczynają widzieć bezsens życia bo nawet pracując - nic sie nie osiagnie - marzenie o własnym mieszkaniu jest nierealne... A bogaci staja się posiadaczami fortun o których kilkadziesiąt lat temu nie śniło by się żadnemu z wizjonerów przyszłości. Efekt już jest widoczny - Świat schodzi na psy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wolek(2016-11-30 10:24) Zgłoś naruszenie 2121

    najwyraźniej gdy naród osiągnie dobrobyt to pozostaje mu już powolna agonia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dd(2016-11-30 07:45) Zgłoś naruszenie 2012

    W końcu konsumpcja i materializm szczęścia nie dają.

    Odpowiedz
  • ela(2016-11-30 09:47) Zgłoś naruszenie 1918

    Do aaa. Szanowny panie/i,to nie państwo zapewnia komuś emeryturę,tylko ludzie odprowadzają składki emerytalno-rentowe a na starość państwo tylko wypłaca im własne pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ela(2016-12-01 10:15) Zgłoś naruszenie 43

    Do bbb i Eltor. Tak to działa od lat i to jest dobre ,bo na starość ma się z czego żyć.To co wam się marzy,kiedyś był taki program,ze ludzie w Ameryce wpłacali do banków ,grali na giełdzie ,a jak przyszło co do czego,to zostali z niczym, banki upadły , na giełdzie przegrali i wszystko im przepadło i musieli pracować nawet w wieku 90 lat i dożywotnio. Pomyślcie co z ludżmi,kiedy zachorują itp?Patrzycie krótkowzrocznie,liczy się tu i teraz,ale życie lubi płatać figle.Widać ,ze jesteście młodzi i nie znacie życia.Wspomnicie kiedyś moje słowa oby nie było za póżno.

    Odpowiedz
  • Eltor(2016-12-01 11:21) Zgłoś naruszenie 31

    Niewolnictwo jest dobre? Zależy dla kogo. Mi się nie podoba. System będący de facto piramidą finansową jest po prostu systemem grabieży na wielką skalę i tego też nie nazwę czymś dobrym. A jakby ludziom nie zabierać przez całe życie tych pieniędzy, to na starość sami sobie odłożą. Nie traktujmy ludzi jak debili. Dorosłość polega m.in. na wolności podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

    Odpowiedz
  • ela(2016-12-01 14:36) Zgłoś naruszenie 21

    Szanowny panie Eltor w życiu bywa różnie. Co pan zrobi,kiedy nagle pan zachoruje? Choroba nie wybiera,chorują i młodzi i starsi.Jak pan sobie poradzi? Ludzie z dnia na dzień zapadają w śpiączkę i co wtedy?Proszę zapamiętać starość nie radość,a młodość nie wieczność.Trochę pokory,widać,że życie niczego pana nie nauczyło.

    Odpowiedz