Tacit: Warszawski rynek apartamentów premium wzrośnie o 5-7% w 2017 r.Warszawa, 07.02.2017 (ISBnews) - Warszawski rynek apartamentów premium, czyli sprzedawanych w cenach powyżej 20 tys. zł/m2, wzrośnie o 5-7% r/r w 2017 r., poinformowała prezes Tacit Investment Karolina Kaim.

"Za apartamenty premium uznajemy takie, gdzie cena wynosi ponad 20 tys zł za m2, są położone w najlepszych lokalizacjach i cechują się wysokim standardem wykończenia wnętrz" - powiedziała Kaim podczas konferencji prasowej.

Wskazała, że w całości rynku mieszkaniowego w Warszawie (łącznie pierwotnego i wtórnego) mają one udział na poziomie 0,4%.

"Z naszych analiz wynika, że liczba takich transakcji w Warszawie to ok. 100 rocznie. W 2016 r. tempo wzrostu tego rynku wyniosło ok. 5%, w tym roku spodziewamy się kolejnego wzrostu o 5-7%" - powiedziała Kaim.

Dodała, że blisko 50% z ok. 100 sprzedanych w ub.r. apartamentów zlokalizowanych było w należącym do Tacit budynku Cosmopolitan. Wśród nabywców dominowali przedstawiciele biznesu i menedżerowie firm (ponad 80%), a ze względu na narodowość - Polacy (także ponad 80%). Klienci prawie wyłącznie mieli charakter gotówkowy.

Flagową inwestycją Tacit Investment jest oddany do użytku w 2014 roku apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4. Tacit Investment jest także inwestorem apartamentowca Park Lane. Inne inwestycje spółki to: hotel Rialto, ekskluzywny klub rekreacyjno-sportowy Sinnet, czy budynek biurowy przy ul. Karowej.

Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej kontrolowanej przez Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego, udziałowców firmy energetycznej Mercuria Energy Group. Do MEG należy również znana w Polsce spółka J&S Energy.

(ISBnews)