Jeff Bezos wyprzedził Amancio Ortegę oraz Warrena Buffeta na liście największych krezusów i stał się tym samym drugim najbogatszym człowiekiem świata.

Bezos powiększył własną fortunę o 1,5 mld dol. w ciągu chwili, po tym jak wartość należącego do niego Amazona wzrosła o 18,32 dol. na akcję w reakcji inwestorów na informację, że gigant branży e-commerce zamierza kupić internetowego detalistę Souq.com. Bezos posiada obecnie majątek netto na poziomie 75,6 mld dol., co jest wynikiem o 700 mln dol. lepszym, niż w przypadku należącego do Buffetta Berkshire Hathaway Inc. oraz o 1,3 mld dol. wyższym, niż majątek założyciela Inditexu Amancio Ortegi (który jest najbogatszym człowiekiem na Starym Kontynencie).

Założyciel Amazona zyskał od momentu rozpoczęcia giełdowego „rajdu Trumpa” już 7 mld dol. (od początku tego roku już 10,2 mld dol.). Tylko dwóch inwestorów osiągnęło w tym roku lepszy wynik: działający w branży wysyłkowej Chińczyk Wang Wei (wzbogacił się o 18,4 mld dol.) oraz właściciel Facebooka Mark Zuckerberg (wzrost wartości majątku o 11,4 mld dol.).

Marne wyniki inwestycyjne miała w marcu „Wyrocznia z Omaha”. Kierowana przez Buffeta platforma inwestycyjna straciła w tym miesiącu aż 4,7 mld dol. Bezos traci z kolei w tym momencie do najbogatszego człowieka świata Billa Gatesa ponad 10 mld dol.