Morawiecki: Jedna z głównych siedzib banku JP Morgan Chase znajdzie się w Polsce

1 września 2017, 14:19 | Aktualizacja: 01.09.2017, 16:51
Źródło:PAP
JPMorgan, jedyny bank w Stanach Zjednoczonych, który nie notował strat w trakcie kryzysu finansowego, zwiększa bonusy członkom komitetu operacyjnego

JPMorgan, jedyny bank w Stanach Zjednoczonych, który nie notował strat w trakcie kryzysu finansowego, zwiększa bonusy członkom komitetu operacyjnego

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował w Nowym Jorku dziennikarzy, że bank JP Morgan Chase chce ulokować w Polsce jedną ze swoich "głównych siedzib".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (29)

  • anna(2017-09-25 11:27) Zgłoś naruszenie 10

    Czyżby wicepremier Morawiecki utożsamiał się ze złodziejską działalnością JP Morgan? w latach 2006-2010 Cezary Stypułkowski obecny prezes mbanku pracował w JP Morgan jako dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią. Po zakończeniu pracy u amerykańskiego złodzieja, wylądował właśnie jako prezes jednego z banków najbardziej umoczonego w toksyczne kredyty CHF. Wiele się nauczył SBek w USA.

    Odpowiedz
  • 1721(2017-09-03 04:01) Zgłoś naruszenie 21

    w sumie mega zlodziej (JPMC) ale nas na nich nie stac wiec zarabiac beda raczej na innych, a ze zatrudnia nieco osob z wyksztalceniem to (nareszcie) dobry strzal Panie Morawiecki. Tylko pilnujta ich z podatkami i nie robcie po cichu przymykania oka na nie jak i dawaniu im znizek czy wrecz anulowaniu podatkow czy rekompensat za to ze smiali u nas otworzyc back office...!!! I bedzie wzglednie good.

    Odpowiedz
  • Admin.(2017-09-02 14:44) Zgłoś naruszenie 233

    JP Mogran w Polsce to sygnał , dla światowego biznesu, ze Polska jest stabilnym i bezpiecznym krajem do inwestowania ! Do również bardzo dobry sygnał dla Polski !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fggtr(2017-09-02 10:10) Zgłoś naruszenie 1284

    ten bank to największy amerykański złodziej, Morawiecki z SBkiem Stypułkowskim piją wódkę i sprzedają dalej Polskę

    Odpowiedz
  • wyznawca TVN (2017-09-02 07:20) Zgłoś naruszenie 362

    Niemożliwe przecież Richard Swetru mówił w TVN,że nikt nie będzie inwestować w kraju w którym rządzi reżim.Co jest czyżby TVN od dwóch lat mnie oszukiwał?? Codziennie oglądam TVN biz.Ponoć jesteśmy jak Białoruś mówił Leszek Balcerek guru Richarda.

    Odpowiedz
  • Zdzicho(2017-09-02 01:56) Zgłoś naruszenie 108

    Po Grecji przyszla kolej na Polske . Dla przypomnienia , bank , a szczegolnie J. P . Morgan nie jest instytucja charytatywna .

    Odpowiedz
  • RO (2017-09-01 22:40) Zgłoś naruszenie 1316

    Panie Morawiecki zlodziejski bank prosze zrezygnowac z tej inwestycji

    Odpowiedz
  • PC(2017-09-01 19:37) Zgłoś naruszenie 196

    I bardzo fajnie. Pomimo że firma nie buduje fabryki a ściąga od sporo kasy. np. zatrudniając 3 tys. osób (bo tyle ma być docelowo w ich tzw. back office) i wypłacając średnio 5 tys pensji to co miesiąc ok 15 mln zł jest wpompowane do naszych kieszeni. Są to pieniądze od klientów zagranicznych firmy którą będą obsługiwać. Dodatkowo zamówienia na komputery, biura, podwykonawców, sprzątanie, etc - także w Polsce. Tak się zarabia wykorzystując wiedzę. A coś podobnego już działa w W-wie w budynku Warsaw Spire i na mniejszą skalę robi to ich konkurent GS.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Forw(2017-09-01 19:34) Zgłoś naruszenie 193

    Polska jest OK dobre posunięcie.,.

    Odpowiedz
  • Jack(2017-09-01 18:16) Zgłoś naruszenie 266

    Dobra wiadomość. Stworzenie miejsc pracy dla ludzi z wyższym wykształceniem czyli właśnie informatyków, inżynierów, ekonomistów, itp. Ale zobaczymy czy się to sprawdzi.

    Odpowiedz
  • .(2017-09-01 18:06) Zgłoś naruszenie 358

    POmylona opozycja osiwieje, a w UE dostaną gorączki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MaSZ(2017-09-01 17:42) Zgłoś naruszenie 8420

    Duża inwestycja diamentu amerykańskiej bankowości bez wątpienia poprzedzona została analizą bezpieczeństwa Polski. Stanowi także dodatkowy powód by USA zależało na stabilności w regionie. Dobra wiadomość z wielu powodów. Proamerykański PIS ściągnie więcej inwestycji niż proniemieckie PO. Zaś opowieści o izolacji Polski to bajeczka dla tych, którzy są równie przepełnieni nienawiścią do PIS, co pozbawieni rozumu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Waldi(2017-09-01 15:57) Zgłoś naruszenie 4011

    To chyba dobrze że wielki bank inwestycyjny będzie inwestował w polskie firmy? Jeśli to nie jest dbanie o rozwój polski to co jest?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2017-09-01 15:04) Zgłoś naruszenie 1931

    Aha, rozumiem, że to jest ta nacjonalizacja gospodarki, szatańskie balcerowiczowskie inwestycje zagraniczne i inne totalne idiotyzmy...

    Odpowiedz
  • Marian(2017-09-01 14:55) Zgłoś naruszenie 633

    Ciekawe czy znany polski bankowiec Marcinkiewicz znajdzie tam pracę ?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz