Pfleiderer Group chce skupić do 3,23 mln akcji własnych po 47 zł sztukaWarszawa, 20.09.2017 (ISBnews) - Pfleiderer Group chce skupić do 3,23 mln akcji własnych po 47 zł sztuka, podał pośredniczący Trigon DM.

Kluczowe parametry realizacji programu skupu akcji własnych: 3 235 050 akcji objętych skupem; 5% kapitału; cena: 47 zł. Okres zapisów ustalono na 21 września - 5 października, data transakcji 10 października; data rozliczenia: 12 października, podano w informacji.

"Rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę, w której określone zostały warunki długoterminowego programu motywacyjnego dla wybranych menedżerów. Zgodnie z założeniami programu, spółka przyzna uprawnionym członkom zarządu i rady nadzorczej opcję nabycia istniejących akcji spółki (opcja kupna) w zamian za cenę wykonania opcji pomnożoną przez liczbę akcji nabywanych w ramach opcji kupna, do których menedżer jest uprawniony. Wdrożenie programu motywacyjnego dla wybranych członków rady nadzorczej będzie przedmiotem zatwierdzenia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki" - czytamy dalej.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)