PGNiG: Prawie 60-proc. udział upstreamu w EBITDA to 'właściwa proporcja'Warszawa, 13.11.2017 (ISBnews) - Osiągnięty w okresie I-III kw. prawie 60-proc. udział segmentu poszukiwań i wydobycia w wyniku EBITDA do dobra proporcja, uważa prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Piotr Woźniak.

"Prawie 60-proc. udział upstreamu to jest właściwa proporcja dla naszej spółki i ona pewnie będzie w dłuższym czasie utrzymana" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

Dodał, że jest również zadowolony z ponad 30-proc. udziału segmentu dystrybucja.

"Obrót i magazynowanie odnotowały wynik ujemny, ale spodziewamy się radykalnej zmiany, bo staramy się pozbyć trudnego w obsłudze i nierentownego kontraktu z Gazpromem" - powiedział także prezes.

W okresie I-III kw. 2017 r. PGNiG odnotowało 5 256 mln zł EBITDA, w tym 58% pochodziło z segmentu poszukiwania i wydobycia, 37% - z segmentu dystrybucji, a 11% - z wytwarzania.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)