Grupa Azoty i Ursus podpisały list intencyjny ws. współpracy, m.in w transporcieJasionka, 16.11.2017 (ISBnews) - Grupa Azoty i Ursus podpisały list intencyjny ws. współpracy, m.in. w obszarze niskoemisyjnego transportu publicznego, w którym Ursus opracował projekt autobusu elektryczno-wodorowego, natomiast Azoty posiadają kompetencje w obszarze produkcji wodoru.

"Za kilka chwili podpiszemy z Ursusem list intencyjny o współpracy. W ramach tej współpracy będziemy rozwijali innowacje w kilku obszarach - nie tylko przemyśle, ale też rolnictwie i niskoemisyjnym transporcie publicznym. To się wpisuje w Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju" - powiedział prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki podczas konferencji prasowej na Kongresie590.

"Azoty to dla nas ważny partner, jeśli chodzi o innowacyjność w wielu dziedzinach. To partner, który rozumie naszą chęć wyjścia na globalne rynki. Liczę na współpracę za granicą, by na kolejnych rynkach światowych zająć pozycje liderów" - dodał prezes Ursusa Karol Zarajczyk.

Według niego, dla spółki szczególnie istotne są rozwiązania Azotów w obszarze produkcji wodoru.

W marcu Ursus zaprezentował autobus elektryczno-wodorowy City Smile Fuel Cell Electric Bus. Jest on konstrukcją własną spółki Ursus Bus stworzoną we współpracy z podmiotami zagranicznymi. Pojazd produkowany będzie w Lublinie. Pierwsza seria zostanie skierowana do produkcji niezwłocznie po pierwszych zamówieniach.

(ISBnews)