T-Bull pozyskał finansowanie z NCBiR na projekt G-Camp wysokości 4,3 mln złWarszawa, 12.12.2017 (ISBnews) - T-Bull otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wysokości 4,3 mln zł na projekt opracowania platformy "G-Camp", poinformowała spółka. Wartość projektu wynosi 6,2 mln zł.

"Do spółki wpłynęła datowana na 5 grudnia 2017 r. informacja z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, zgodnie z którą emitentowi przyznane zostało dofinansowanie w ramach konkursu 'GameINN'. Dofinansowany projekt będzie polegał na opracowaniu platformy 'G-Camp' służącej do zarządzania treścią, zasobami graficznymi oraz interakcjami w multiplatformowych grach mobilnych" - czytamy w komunikacie.

T-Bull to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją gier mobilnych. Zostało ono założone w 2010 roku. Firma posiada swoją siedzibę we Wrocławiu. Początkowo studio zajmowało się produkcją gier mobilnych dedykowanych na platformę iOS, by niedługo później rozpocząć pracę nad wdrożeniem produktów na inne platformy: Android, BlackBerry OS, Windows Phone i inne. Do tej pory spółka wyprodukowała i wydała ponad 170 aplikacji. T-Bull specjalizuje się w tworzeniu gier mobilnych opartych na modelu płatności Free-to-Play (F2P).

(ISBnews)