„Antysmogowa” taryfa w praktyce: dużo hałasu o nic

18 stycznia 2018, 06:10
Źródło:wysokienapiecie
Zagrożenie ubóstwem energetycznym

Zagrożenie ubóstwem energetycznymźródło: Inne

Od 30 grudnia obowiązuje nowe rozporządzenie taryfowe ministra energii, które w teorii ma promować grzanie się prądem. Dystrybutorzy na wyprzódki obniżają ceny za dostarczenie prądu, ale ogrzewanie elektryczne nie będzie specjalnie atrakcyjne, jeśli nie docieplimy starych domów i budynków

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (3)

 • gonzo36(2018-01-18 15:57) Zgłoś naruszenie 00

  Ja zainwestowałem od początku w pompę ciepła i energooszczędny budynek. Jest nieźle średnio rocznie rachunki za prąd za ogrzewanie i ciepła wodę użytkową około 500zł miesięcznie. Można powiedzieć, że jestem maksymalnie eco. Rozmawiałem z różnymi dostawcami energii o jakichś ulgach to patrzyli się na mnie jak na wariata. I chyba wariatem jestem żyjąc w kraju, gdzie tylko nygusy i niedorobieni maja ciągle pomoc od Państwa.

  Odpowiedz
 • Erwin(2018-01-18 09:10) Zgłoś naruszenie 20

  Dobry węgiel to idzie na eksport. U mnie głównie grzeją flotami i brunatnym. Węgiel niestety daje 10 razy więcej rakotwórczego Benzo@pirenu niż drewno. Powinna być atrakcyjna taryfa prądowa dla ludzi w nocy i dobre filtry w elektrowniach i ciepłowniach. W mojej miejscowości ciepłownia miejska chyba nie ma filtru bo dymi jak z czeluści piekieł.

  Odpowiedz
 • .(2018-01-18 07:23) Zgłoś naruszenie 06

  Wbrew powszechnej propagandzie ludzie palą drewnem i węglem, a nie śmieciami,tylko nie wiedzą jak "pachnie" dym podczas rozpalania się załadunku i sobie wyobrażają to co wyobrażają. Zamiana na prąd miałaby szansę przy hurtowym sprzedawaniu prądu, a do tego potrzebna jest energetyką jądrowa, która zapewni masowość i niską cenę. Ja tam nie widzę sensu zamiany grzania weglem na prąc wytwarzany z węgla.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze