"Istnieje tylko jedna Macedonia i jest grecka". Ponad 100 tys. Greków demonstrowało ws. nazwy sąsiedniego kraju

21 stycznia 2018, 17:30 | Aktualizacja: 21.01.2018, 17:30
Źródło:PAP
Grecja

Grecjaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Chris Ratcliffe

Ponad 100 tysięcy osób zebrało się w niedzielę w Salonikach na północy Grecji, wzywając do tego, by sąsiednia Macedonia zmieniła swoją nazwę - poinformowała policja. Macedonia to również nazwa greckiego regionu, którego ośrodkiem administracyjnym są Saloniki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (7)

 • Jacko(2018-01-22 15:20) Zgłoś naruszenie 00

  A ci grecy są tacy greccy jak ci antyczni, że hej... ;) PS. Pierwsi bogowie greków to byli bogowie pelazgów, Iończyków i innych grup indoeuropejskich pierwszych w Europie po nielicznych zbieraczach. Zeus, Uranos, Kronos, Okeanos. Podobnie było też z Macedończykami. Tyle, że z czasem stali się mniejszością i inne grupy wykreowały antyczną grecję i hellenizm. Zatem można się jeszcze 1000 lat spierać co było pierwsze jajko czy kura, ale to nic nie zmieni. Macedonia jest tak samo indoeuropejska(słowiańska) jak i grecka, helleńska. Grecy są bezczelni, bo mają świadomość, że Macedończycy nie mają innej identyfikacji narodowej, a więc zakazywanie im tej nazwy (mimo, że precedensowe) to skazanie ich na niebyt. Każdy naród, któremu odbiera się godność i prawo istnienia burzy się i odpowiada agresją walcząc o życie. Grecy jeszcze nie wiedzą jaki sami sobie kreują problem i separatyzm w przyszłości... Macedonia tak biedna długo nie zostanie, a kraje słowiańskie kiedyś skonsolidują się przeciw pochodowi ****** w europie... zobaczymy czy sobie sami poradzą z Turcją...

  Odpowiedz
 • bun(2018-01-22 08:18) Zgłoś naruszenie 30

  Biedaki nie mają innych problemów.

  Odpowiedz
 • no comments(2018-01-21 22:36) Zgłoś naruszenie 11

  Postacie mityczne a nawet bogowie greccy nie mają pretensji, że ktoś używa ich imion. Podobno Zeus/Dzeus pochodzi od słowiańskiego Dzień. Pilnie potrzebny nowy Aleksander Macedoński

  Odpowiedz
 • Aga(2018-01-21 21:11) Zgłoś naruszenie 44

  Proponuję referendum w Grecji... już jedno mieli, na temat czy inne państwa UE powinni spłacić ich długi, więc referendum w sprawie nazw innych państw też by przeszło. Ciekawe jaką nazwę nadali by Polsce?

  Odpowiedz
 • ert@ert-blog.pl(2018-01-21 20:35) Zgłoś naruszenie 64

  Z bałkańskiego kotła trzeba zdjąć pokrywkę...reanimując Jugosławię.

  Odpowiedz
 • AndyP(2018-01-21 17:46) Zgłoś naruszenie 102

  To jest dopiero śmiechu warte... W starożytności Macedończycy byli dla Greków barbarzyńcami i żaden nie nazwałby Macedończyka Grekiem. Dopiero jak Macedończycy podbili Grecję to się im odwidziało. I teraz się do więzów z Macedonią przyznają.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze