Skąd się biorą różnice w zarobkach na tym samym stanowisku? [OPINIA]

29 stycznia 2018, 08:40 | Aktualizacja: 29.01.2018, 08:47
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Przedstawiciel handlowy

Przedstawiciel handlowyźródło: ShutterStock

A kto lubi dyskryminować swoich pracowników? Mało który pracodawca chce być niesprawiedliwy, a jednak wciąż słyszymy o dysproporcjach płacowych między pracownikami wykonującymi te same zadania. Skąd ta różnica w zarobkach między kobietami i mężczyznami? I nierówne szanse?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • Marian(2018-01-29 12:54) Zgłoś naruszenie 81

  Różnice biorą się z podejścia na etapie rekrutacji typu "kto da mniej ten wchodzi", dzięki temu pracodawca zatrudnia najtańszego pracownika, ale nie zawsze się to udaje dlatego są różnice.

  Odpowiedz
 • Radek(2018-01-29 15:36) Zgłoś naruszenie 32

  Zatrudnianie kobiet wiąż się z wieloma większymi ryzykami i niepewnościami i to w różnych grupach wiekowych różnymi (co potwierdzają statystyki nieobecności i niedyspozycji), stąd kobiety muszą statystycznie zarabiać wyraźnie mniej, ale oczywiście zawsze może się znaleźć jakaś wyjątkowa co zarabia więcej.

  Odpowiedz
 • vito anstadt(2018-01-30 03:12) Zgłoś naruszenie 21

  wszyscy zapominają o sprawie NAJWAZNIEJ , o WYDAJNOSCI pracy.Nawet jeśli na takim samym stanowisku zatrudnimy rozne osoby z taka sama,poczatkowa placa ,to z biegiem czasu ich wynagrodzenia się "rozjada",bo jeden chodzi na przerwę i papieroska albo ploty co godzine,a inny zasuwa non-stop i jeszcze zostaje po godzinach i bierz eprace do domu.TO JEST podstawowy powod roznicy ,a enie plec.W Polsce plec nie ejst już podstawowa przyczyna roznic w placach w korporacjach.Bardzo często to wlasnie kobiety zarabiają więcej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze